Komitet Ochrony Praw Dziecka i Albi Polska pomagają razem

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Komitet Ochrony Praw Dziecka i Albi Polska pomagają razem

14 grudnia minęło 40 lat, odkąd funkcjonuje w Polsce Komitet Ochrony Praw Dziecka, którego jedynym celem jest pomoc – niesiona dzieciom i ich rodzinom na różne sposoby. Komitet funkcjonuje dzięki hojności darczyńców i instytucji, z którymi współpracuje.

Komitet był pierwszą tego typu organizacją w Europie wschodniej i – podobnie jak powstałe znacznie wcześniej organizacje na Zachodzie – miał na celu przeciwstawienie się krzywdzeniu i złemu traktowaniu dzieci. I tak jest do dziś, przez całe 40 lat funkcjonowania. Komitet Ochrony Praw Dziecka to organizacja działająca na rzecz dzieci na terenie całej Polski. Zawsze działał jako organizacja pozarządowa, apolityczna i nienastawiona na zysk. Komitet Ochrony Praw Dziecka pomaga osobom doświadczającym przemocy emocjonalnej, fizycznej i seksualnej oraz zaniedbań i niewłaściwej opieki. W tym celu rozwija specjalistyczne formy pomocy rodzinie, prowadzi własne placówki takie jak ośrodki interwencyjne, opiekuńczo–wychowawcze, mediacyjne, udziela porad bezpłatnych i kompleksowych, dzieciom i ich rodzinom.  

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Na konferencjach, szkoleniach i akcjach w terenie konfrontuje się z przedmiotowym traktowaniem dzieci w naszym kraju, dając do publicznej wiadomości spójny przekaz: dziecko jest podmiotem, zasługuje na równe traktowanie, otoczenie troską i że za dzieci jesteśmy odpowiedzialni my – dorośli.

Każdy będący w trudnej sytuacji, może zgłosić się do Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Może także prosić o interwencję nie tylko w swojej sprawie, ale również wtedy, gdy jest świadkiem przemocy wobec dziecka lub obserwuje inne formy łamania jego praw. Działalność Komitetu nie kończy się na interwencji. Organizacja świadczy pomoc w postaci terapii krótko- i długoterminowych, porad prawnych, mediacji, grup wsparcia, warsztatów, kampanii społecznych.

Taka długofalowa i specjalistyczna pomoc wiąże się z ogromnymi kosztami. Komitet funkcjonuje dzięki hojności darczyńców i instytucji, z którymi współpracuje. To pozwala między innymi na opłacenie dyżurujących specjalistów: prawnika, psychologa, seksuologa, terapeuty, pedagoga i mediatora. Współpraca z profesjonalistami gwarantuje, że pomoc udzielana za pośrednictwem Komitetu jest skuteczna i niezwłoczna.

Zapotrzebowanie na pomoc rośnie. Ten wzrost jest spowodowany pandemią. Kilkukrotne całkowite lockdowny, nauka zdalna i problem z dostępem do specjalistów wywołały lawinę zapotrzebowania. W czasach przed pandemią dzieci mogły liczyć na pomoc szkoły, pedagoga lub przyjaciół. Pandemia sprawiła, że dzieci dotknięte przemocą zostały zamknięte w domach i zdane tylko na siebie. Telefony z prośbami o pomoc nie ustają. Takie organizacje jak nasza stały się społeczeństwu potrzebne jak nigdy. A niesienie pomocy w dobie pandemii jest jeszcze trudniejsze. Komitet wykorzystuje różne sposoby na pozyskanie środków. Jednym z nich jest współpraca z firmami, które dzielą się zyskiem ze sprzedaży swoich produktów. Tak właśnie jest w przypadku kolejnego projektu wydawniczego Czytaj z Albikiem. Cała seria jest nam bardzo dobrze znana, bo jest laureatem naszego konkursu Świat Przyjazny Dziecku, na którym wybieramy najwartościowsze zabawki, książki i inicjatywy dla dzieci. Z każdego sprzedanego egzemplarza mówiącej książki „Już wiem jak” otrzymamy 5 zł. Znając popularność książek Albika, finalna kwota, którą otrzyma Komitet, będzie niemała – podkreśla Magdalena Stachowiak-Alexandrowicz, manager ds. PR i promocji, członek zarządu.

Każdy z nas może wesprzeć działania KOPD, kupując ten unikatowy i mądry produkt.  Akcję wsparł także Ambasador i Przyjaciel KOPD, Artur Barciś.

Warto także zapoznać się ze szczegółami innych inicjatyw na stronach kopd.pl, na swiatprzyjaznydziecku.pl oraz w mediach społecznościowych.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij