Olej Kujawski tańczy dla pszczół

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Olej Kujawski tańczy dla pszczół

Pszczoły komunikują się ze sobą za pomocą tańca. Ich ruch stał się inspiracją do stworzenia muzyki i choreografii zawracających uwagę na problem masowego wymierania tych niezwykle pożytecznych dla środowiska i człowieka owadów.

Kroki do „Tańca Życia” ułożyła znana choreografka i jurorka programu „Got to Dance”, Anna „YouYa” Jujka. Akcja odbywa się w ramach kampanii „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, której organizatorzy zapraszają 8 sierpnia na ogólnopolski Wielki Dzień Pszczół do ogrodów botanicznych i parków narodowych. Tam będzie można dowiedzieć się jak pomagać pszczołowatym.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Niecodzienny i nowatorski sposób skierowania uwagi na masowe wymieranie pszczół podsunęły same owady swoją formą wzajemnej komunikacji, czyli tańcem. Do projektu zaangażowana została Anna „YouYa” Jujka, która ułożyła odpowiednią choreografię: „Za pomocą „Tańca Życia" stworzonego na bazie ruchów pszczół chcemy przede wszystkim zainteresować ludzi tymi pożytecznymi owadami i przybliżyć ich rolę w życiu człowieka (...). Cała choreografia i pełen teledysk jest podzielony na 3 etapy cyklu życia pszczół: narodziny (przebudzenie), radość życia i współpraca z innymi pszczołami oraz umieranie. Motyw powtarzalny, którego będziemy uczyć, to moment kiedy pszczoły zwracają na siebie uwagę i proszą o pomoc. Przez taniec chcemy pokazać jak ważny jest ruch i sposób komunikacji zarówno między ludźmi, jak i z naturą, która Nas otacza” – mówi choreografka. Na stronie www.taniec-zycia.pl poza teledyskiem dostępne są również warsztatowe odcinki z Anną „YouYą”, która uczy kroków do motywu przewodniego „Tańca Życia”. Niedługo również rozpocznie się specjalny konkurs. Do 30 września będzie można przesyłać przez stronę nagranie własnej wersji układu do specjalnie skomponowanej muzyki. Spośród nagrań, które zdobędą największą liczbę głosów internautów, Jury konkursu wybierze najlepszą wersję, a jej autorów nagrodzi warsztatami tanecznymi z Anną „YouYą” Jujką.

Małgorzata Strzelec z Zakładów Tłuszczowych „Kruszwica” S.A, organizujących od 4 lat program „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” dodaje, że cały pomysł ma wykorzystać popularny taniec do przekazania alarmującego faktu: „Najważniejszy powód, dla którego powstał „Taniec Życia”, to zasygnalizowanie, że trzeba pomagać pszczołom. A dowiedzieć się, jak to robić, można na stronie www.pomagamypszczolom.pl oraz w kilkunastu ogrodach botanicznych i parkach narodowych, gdzie 8 sierpnia odbędą się obchody ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół. Będziemy m.in. w Krakowie, Warszawie, Zakopanem, Toruniu, Łodzi, Bydgoszczy, Poznaniu, Lublinie, Zwierzyńcu i Mikołowie na Śląsku.”

Za koncepcję kreatywną „Tańca Życia” w ramach IV edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” odpowiada agencja Isobar Poland. Zespół Isobar zaprojektował serwis internetowy oraz jest organizatorem konkursu „Taniec Życia”. Autorem muzyki do teledysku jest Matt Kowalsky (Maciej Kowalski). Za strategię komunikacji, planowanie i zakup mediów odpowiada Starcom. Za działania public relations związane z całym programem „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” prowadzi agencja Garden of Words.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij