Panasonic: od największej emisji CO2 do neutralności klimatycznej

Panasonic: od największej emisji CO2 do neutralności klimatycznej

Panasonic Corporation poinformowało, że po sześciu latach starań udało się osiągnąć praktycznie zerową emisję dwutlenku węgla w chińskiej fabryce. Dotąd był to najszkodliwszy dla środowiska zakład produkcyjny firmy.

Idąc śladem wielu firm dążących do neutralności klimatycznej, japoński gigant technologiczny również postawił sobie za cel zmniejszenie swojego negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Panasonic zobowiązał się do wyeliminowania lub zrównoważenia do 2030 roku emisji gazów cieplarnianych generowanych przez swoją działalność.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jednym z największych wyzwań na drodze do spełnienia celu okazała się „walka” z chińską fabryką w mieście Wuxi niedaleko Szanghaju, produkującą baterie litowo-jonowe oraz niklowo-metalowe. Sześć lat starań firmy Panasonic na rzecz dekarbonizacji dużego zakładu w Chinach przyniosło jednak zamierzony efekt.

Do osiągnięcia neutralności klimatycznej przyczyniło się m.in. zastosowanie dla całej fabryki odnawialnych źródeł energii. W zakładzie zastąpiono także fizycznych pracowników robotami, a do oświetlenia wielkiej powierzchni wykorzystuje się flourescencyjne światło bazujące na lampach LED.


Działania Panasonic na rzecz dekarbonizacji dużego zakładu w Chinach pokazują, jak dużym wyzwaniem dla firm jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych. Firma udowadnia jednak, że nie jest to cel niemożliwy do spełnienia.

PS
Glovo ogłosiło w 2021 roku zrealizowanie swojego celu, jakim jest neutralność pod względem emisji CO2. Firma zobowiązała się do tego w grudniu 2019 roku.

PS 2
McDonald’s otwiera w Wielkiej Brytanii pierwszy lokal o zerowej emisji dwutlenku węgla netto. Do jego budowy wykorzystano materiały z recyklingu – m.in. opony, zużyte sprzęty AGD czy plastikowe butelki.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij