MyFace startuje z akcją CSR-ową #WarszawaBezSmogu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
MyFace startuje z akcją CSR-ową #WarszawaBezSmogu

Smog w Warszawie to problem całoroczny, a przekroczenia norm zdarzają się nie tylko zimą. To dlatego, że, jak wynika z danych WIOŚ, za ponad połowę emisji pyłów PM10 w mieście odpowiadają samochody. Warszawa powinna walczyć zarówno o przesiadanie się z samochodów do komunikacji publicznej i na rowery, jak i o to, by zniwelować skutki masowego ruchu samochodów po mieście. Bez takich działań nie można mówić o skutecznej walce z zanieczyszczeniem powietrza.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Powietrze w wielu polskich miastach jest dziś mocno zanieczyszczone, wielokrotnie przekraczając dopuszczalne normy. Wolelibyśmy, żeby władze uporały się z problemem smogu i żebyśmy nie musieli ratować się maskami i oczyszczaczami powietrza w trosce o własne zdrowie. Zgodnie z obliczeniami kalkulatora Krakowskiego Alarmu Smogowego mieszkańcy miast, także ci niepalący, „wypalają” nawet kilka paczek tygodniowo. Warszawiak oddychając przeciętnie dwie godziny dziennie miejskim powietrzem wypala rocznie równowartość ponad 1200 papierosów.

Technologiczna firma MyFace postanowiła włączyć się do walki z tym problemem i rozpoczyna akcję CSR-ową, której celem jest zwiększenie świadomości odnośnie smogu i zanieczyszczeń powietrza, a także sposobów ich zmniejszania. Do akcji będą zaangażowani znani influencerzy, którzy pomogą dotrzeć z tak ważnym tematem do większego grona odbiorców.

Na potrzeby akcji stworzono kreatywny filtr AR, który pokazuje realną sytuację w Warszawie, gdzie prawie nikt nie może normalnie oddychać bez maseczki lub respiratora. Każdy z nas może wybrać, czy chce oddychać tak jak teraz, czy sprawić, żeby Warszawa była zielona.

Akcja nastawiona jest na podnoszenie świadomości o tym, jak często jesteśmy narażeni na działanie smogu, choć często nie jesteśmy nawet tego świadomi. Za pomocą filtru AR, każdy może przyłączyć się do działań i udostępnić go dalej w świat, zostając ambasadorem akcji #WarszawaBezSmogu.

Filtr dostępny jest na Instagramie.

Zachęcamy do udziału i wsparciu akcji!

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij