Jak Polacy hejtowali UEFA w mediach społecznościowych

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Jak Polacy hejtowali UEFA w mediach społecznościowych

Usunięcie przez UEFA Legii Warszawa z eliminacji Ligii Mistrzów wywołało wściekłość polskich kibiców, którzy wyrażali ją, m.in. w serwisach społecznościowych poprzez wpisy z hashtagiem #FUCKuefa. Agencja Isobar Poland przygotowała krótkie zestawienie nt. publikowanych opinii.

Kibice piłkarscy z całej Polski zjednoczyli się w social mediach przeciwko kontrowersyjnej decyzji UEFA i stworzyli hashtag #FUCKuefa. Gromadzi on zarówno komentarze fanów piłki nożnej, którzy wyrażają swoje wsparcie dla klubu Legia Warszawa, jak tych krytykujących  decyzję organizacji piłkarskiej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Agencja Isobar Poland za pomocą platformy SocialPylon zebrała dane o wpisach internautów z hashtagiem #FUCKuefa w serwisach Facebook, Twitter i Instagram. Łącznie, w okresie od 7 do  12 sierpnia opublikowano około 16 tysięcy wpisów w social media z hashtagiem #FuckUEFA.  Najwięcej na Facebooku (15 652), znacznie mniej na Twitterze (283) i Instagramie (115).  Najwięcej nieprzychylnych wpisów pod adresem organizacji piłkarskiej opublikowano 9 i 10  sierpnia. Zdecydowanie najpopularniejszym wpisem był ten opublikowany na oficjalnej stronie  klubu Legia Warszawa 9 sierpnia. Zebrał prawie 19 tys. polubień i 1,5 tys. udostępnień (stan na 13 sierpnia).

Analiza powstała na bazie danych zgromadzonych na terenie Polski, z wykorzystaniem platformy SocialPylon do monitoringu i zarządzania treścią w social media.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij