Centrum wsparcia dla matek z dziećmi z Ukrainy otwarte przy ul. Czerskiej 12 w Warszawie

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Centrum wsparcia dla matek z dziećmi z Ukrainy otwarte przy ul. Czerskiej 12 w Warszawie

4U Hub to przestrzeń, w której osoby z doświadczeniem uchodźczym napiją się kawy lub herbaty i odpoczną. Na miejscu będzie zorganizowana opieka dla dzieci, miejsce zabawy i odpoczynku dla nastolatków, a kobiety będą mogły podzielić się swoimi doświadczeniami z psychologiem i poprosić o pomoc prawną.

Namiastka normalności

Chcemy zaoferować kobietom miejsce, w którym otrzymają wsparcie psychologa i spędzą czas z osobami z tego samego kręgu kulturowego. W dedykowanym miejscu będzie zorganizowana opieka dla młodszych dzieci. Kobiety napiją się dobrej kawy i herbaty oraz otrzymają też pomoc prawną i skorzystają z szybkiego internetu, aby mogły porozmawiać ze swoimi bliskimi. Nasi wolontariusze będą cały czas pomagać na miejscu – mówi Jadwiga Jadziewicz, CSR manager dentsu Polska.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W 4U Hub kobiety otrzymają także dostęp do produktów pierwszej potrzeby – artykułów spożywczych, pieluch, podpasek czy płynów do mycia. Zostanie im także udzielona informacja, w których innych miejscach można ubiegać się o podobne wsparcie.

Pomoc wolontariuszy

W organizacji 4U Hub od kilku dni pomagają nam nasi pracownicy. Do pomocy zaprosiliśmy także psychologów i prawników oraz duchownych. Ważne jest, aby osoby, które uciekają z piekła wojny nie zostały same i mogły porozmawiać o swoich doświadczeniach, pobyć ze „swoimi”. Spotkania w centrum będą odbywać się albo w języku ukraińskim albo z pomocą tłumacza. 4U Hub jest miejscem rozmowy. Zachęcam, żeby inne, tak liczne przedsiębiorstwa w Warszawie, również zorganizowały podobne punkty u siebie. Im nas więcej, tym lepiej – mówi Igor Żytka, corporate communications manager, dentsu Polska i CEE.

4U Hub został otwarty w wydzielonej przestrzeni, którą udostępniła grupa reklamowa dentsu Polska w swojej siedzibie przy ulicy Czerskiej 12 w Warszawie i będzie funkcjonował w dni powszednie w godzinach 9:00-17:00. Informacje na temat dyżurów psychologa czy prawnika zostaną udzielone na miejscu lub można będzie je znaleźć na facebook.com/dentsuPL.

Poleć tekst:

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij