CPaaS: komunikacja za pomocą wielu kanałów w jednej platformie

CPaaS: komunikacja za pomocą wielu kanałów w jednej platformie

Pobierz Trendbook NowegoMarketingu 2022

W ciągu ostatniego roku zaobserwowaliśmy dynamiczny wzrost zainteresowania rozwiązaniami CPaaS (Communications Platform-as-a-Service). Potwierdzają to prognozy Juniper Research, z których wynika, że ten segment rynku będzie rozwijał się w tempie 30 proc. rdr i w 2025 roku jego globalna wartość wyniesie 23 mld USD. Co zyskujemy korzystając z CPaaS? Jak efektywnie wdrożyć komunikację wielokanałową?

Wszyscy wiemy o tym, jak ważna jest odpowiednio zaplanowana komunikacja z klientami za pomocą dopasowanych do nich kanałów. Idąc krok w krok za cyfryzacją społeczeństwa, dynamiczną skalą rozwoju rynku e-commerce oraz zmianami w nawykach konsumentów musimy nieustannie optymalizować naszą strategię komunikacji, dbać o bezpieczeństwo, odpowiedni poziom wskaźnika OR i sprzedaż.

Dzięki wykorzystaniu jednej w pełni zautomatyzowanej platformy jesteśmy w stanie realizować wysyłki w sposób uporządkowany, płynny oraz za pomocą wielu kanałów takich jak np. SMS, e-mail, mobile push, web push, MMS czy RCS. Wiele narzędzi zamkniętych w ramach jednego rozwiązania, jakim jest platforma CPaaS umożliwia nam np. dynamiczną segmentację baz danych, zbieranie danych czy realizowanie komunikacji typu RTM. Pełna zgodność z RODO, certyfikat ISO, dedykowane serwery, autorskie rozwiązania antyphishingowe czy regularne testy penetracyjne gwarantują nam najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Podejście CPaaS-owe, sprawdza się zarówno w branżach takich jak e-commerce, retail czy fintech, będzie efektywne dla segmentu enterprise, jak i tysięcy mniejszych i średnich podmiotów. Odpowiednio dobrana infrastruktura do komunikacji wielokanałowej umożliwia firmom podniesienie jakości obsługi klienta, zapewnia wyższy OR czy bezpieczeństwo.

Planując swoje działania, powinniśmy pamiętać, żeby w centrum naszej strategii komunikacji były potrzeby klientów. Aby mieć pewność, że wchodzimy z nimi w interakcje w takim kanale, który jest dla klientów nie tylko wygodny, ale także łączy się z celami biznesowymi i realnie wspiera działania sprzedażowe. W tegorocznym wydaniu TrendBooka przygotowaliśmy specjalny rozdział, który poświęciliśmy różnym aspektom komunikacji wielokanałowej, którą można realizować w ramach brandów wchodzących w skład Vercom S.A.

 

Autor:

Michał Dąbrowski

Od 2011 związany z marketingiem, komunikacją i technologiami. W swojej pracy ogromny nacisk kładzie na synergię pomiędzy działami marketingu i sprzedaży oraz holistyczne podejście do prowadzonych działań. Współtworzył jeden z największych w Polsce serwisów o fintechu, realizował kampanie dla startupów, banków, SaaS-ów oraz insuretechów. Od 2021 roku zawodowo związany z Vercom S.A. – globalnym dostawcą usług CPaaS, gdzie odpowiada za marketing i komunikację.

 

Pobierz Trendbook NowegoMarketingu 2022

 

Artykuł powstał we współpracy z Vercom.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij