Doktor Google - konkurencja dla lekarza czy sposób na pozyskanie pacjentów?

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Doktor Google - konkurencja dla lekarza czy sposób na pozyskanie pacjentów?

Doktor Google jest lekarzem pierwszego kontaktu dla około 90% Polaków. Większość osób, zanim pójdzie do lekarza, szuka porady w Internecie, próbując zdiagnozować swoją chorobę oraz wybrać metodę leczenia.

Lekarze zdążyli się już przyzwyczaić do tego, że przychodzą do nich pacjenci z gotową diagnozą i zamiast opowiedzieć o swoich objawach, wymieniają listę leków, które by chcieli, aby im przepisać. Doświadczenie nauczyło ich również, że z Google nie dadzą rady konkurować, za to coraz sprawniej potrafią wykorzystać jego dar przekonywania i spowodować, że Google pracuje na ich korzyść, pomagając pozyskać nowych pacjentów. W jaki sposób? Wystarczy zadbać o to, by wizytówka gabinetu czy notatka o prowadzonej praktyce lekarskiej znalazła się w dobrze wypozycjonowanym serwisie internetowym, a Google skieruje do nich pacjentów, poszukujących konkretnej porady lekarskiej. Jednym z takich serwisów jest medmemo.pl, projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Medmemo.pl to innowacyjny system, który z jednej strony jest zaawansowaną wyszukiwarką gabinetów lekarskich, pozwalającą pacjentowi trafić do lekarza konkretnej specjalizacji w jego okolicy, a z drugiej strony stanowi kompleksowe narzędzie, opracowane z myślą o lekarzach i stworzone po to, by ułatwić organizację pracy i zarządzanie gabinetem lekarskim.

- Lekarz ma dostęp do wszystkich danych, z każdego miejsca na świecie, o każdej porze, wystarczy komputer z dostępem do Internetu - mówi Piotr Czajkowski, założyciel serwisu medmemo.pl i dodaje - Karty pacjentów, grafiki pracy lekarzy, katalog rodzajów świadczonych usług – wszystko w jednym miejscu, bez konieczności instalacji jakiejkolwiek aplikacji i w ciągu kilku minut od założenia konta w naszym serwisie. Informacja o gabinecie lekarskim, jego ofercie i godzinach przyjęć jest dostępna w Internecie natychmiast po wprowadzeniu danych kontaktowych do systemu, a pracownicy medmemo.pl dbają o to, by każdego dnia szerokie grono pacjentów znalazło tu lekarza dla siebie.

Wśród dostępnych funkcjonalności, najbardziej doceniane przez lekarzy są:

Moduł rejestracji internetowych – dzięki niemu pacjenci rejestrują się na wizyty przez Internet, mogąc to zrobić o dowolnej porze dnia lub nocy, bez konieczności wydzwaniania po wielu gabinetach lekarskich w poszukiwaniu wolnego terminu. Dla lekarza dostępny jest panel rejestracji – gdzie ma wgląd do swoich grafików pracy, kalendarza, danych pacjentów czy bazy usług, które świadczy. Dzięki powiadomieniom SMS i e-mail ma zawsze kontrolę nad swoim grafikiem i rezerwacjami pacjentów – może je przeglądać, przesunąć termin lub odwołać, mając pewność że system powiadomi o tym pacjenta automatycznie.

Grafiki pracy lekarzy - medmemo.pl udostępnia niezwykle prosty w obsłudze grafik pracy. Grafik jest w pełni zintegrowany z modułem rejestracji Internetowych, dlatego nieważne czy pacjent zarejestruje się online, telefonicznie czy osobiście w recepcji gabinetu – od razu wszystkie informacje dostępne są w terminarzu. Dzięki temu lekarz zawsze ma aktualne dane o nadchodzących wizytach.

Karty Pacjentów - Papierowe kartoteki stają się coraz bardziej niepraktyczne – ich prowadzenie to mnóstwo zajętego czasu i miejsca. Dzięki medmemo.pl lekarz lub rejestratorka wprowadza do systemu dane pacjentów niezwykle szybko i sprawnie. Potem można mieć do nich dostęp wszędzie tam, gdzie tylko jest dostęp do Internetu. Wszystkie dane są bardzo dobrze chronione i maksymalnie bezpieczne – aplikacja dba o to, żeby nie zostały utracone ani nie dostały się w niepowołane ręce.

Administrowanie gabinetem - medmemo.pl to rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w gabinetach, w których przyjmuje więcej niż jeden lekarz lub działa recepcja. Bardzo prosto i szybko można wprowadzić do systemu wszystkich pracowników, zdefiniować ich grafiki i uprawnienia w systemie. Dzięki temu każdy lekarz, przyjmujący pacjentów w danej placówce, ma dostęp do własnego kalendarza wizyt, a recepcja - mając  szersze uprawnienia - czuwa nad całością rezerwacji, może wprowadzać zmiany, rejestrować pacjentów czy odwoływać umówione wizyty.

Generator Stron www – gabinety, które pragną zaprezentować potencjalnym pacjentom swoją ofertę na własnej stronie internetowej, mogą skorzystać z prostego Generatora Stron www. W bardzo krótkim czasie i bez wiedzy informatycznej możliwe jest stworzenie prostej strony Internetowej z wbudowanym modułem wyszukiwania wolnych terminów i rejestracji internetowych.

Medmemo.pl to system, który zapewnia lekarzom szereg korzyści:

Czas – Lekarz korzystający z medmemo.pl, zamiast odbierać telefony w trakcie wizyt lub oddzwaniać do pacjentów w swoim czasie wolnym, ma zapewnioną kompletną obsługę swojego terminarza online. Umawianie lub odwoływanie wizyt odbywa się przez Internet, oczywiście z pełną kontrolą nad grafikiem. Dzięki powiadomieniom SMS, które przypominają pacjentom o wizytach, znacznie zmniejsza się też liczba nieprzewidzianych okienek, powstających w wyniku przegapienia terminu przez pacjenta.

Nowi pacjenci -  Dzięki obecności w Internecie i udostępnieniu informacji o zakresie świadczonych usług medycznych, lekarz zapewnia sobie nowych pacjentów. Bez konieczności prowadzenia dodatkowych działań promocyjnych czy marketingowych, grafik wizyt zapełnia się sam. Nowi pacjenci odnajdują w serwisie medmemo.pl lekarzy, którzy mają wolne terminy w ich okolicy i umawiają się na wizytę poprzez Internet.

Swoboda -  Medmemo.pl oznacza dla lekarza dostęp do terminarza oraz kart pacjentów w każdym czasie i z dowolnego miejsca. To znacznie ułatwia zarządzanie gabinetem i poprawia organizację pracy.

Informatyzacja w branży medycznej postępuje bardzo szybko. Już wkrótce, bez systemów podobnych do medmemo.pl, wręcz ciężko będzie się obyć. Oczekiwania pacjentów odnośnie organizacji obsługi medycznej są coraz większe, a rejestracja internetowa obejmie wkrótce większość gabinetów lekarskich, podobnie jak dzieje się to w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

 

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij