Raportowanie ESG w praktyce – PFR uruchamia nowy kurs online

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Raportowanie ESG w praktyce – PFR uruchamia nowy kurs online

Kurs online „Raportowanie ESG w praktyce” jest dostępny na kursy.pfr.pl. Przybliża on obecne standardy raportowania ESG oraz wskazuje dobre praktyki firm, które już wdrożyły raportowanie niefinansowe. Program powstał na bazie doświadczeń i wiedzy ekspertów zajmujących się tematyką ESG.

Obowiązek raportowania ESG z czasem dotknie każdą polską firmę. Na ten moment proces ten może wydawać się odległy, nowe wymogi będą wymagały od firm m. in.: ustalenia nowych procesów czy rozpoczęcia zbierania danych. Podjęcie działań odpowiednio wcześniej, pozwoli przedsiębiorstwom, przygotować się do nowego obowiązku. Im wcześniej firma zacznie podejmować kroki ku zrównoważonemu rozwojowi i traktować go jako stały element działań biznesowych, tym szybciej ma szansę przekuć to w przewagę konkurencyjną.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kurs „Raportowanie ESG w praktyce” powstał we współpracy z Giełdą Papierów Wartościowych, Krajową Agencją Poszanowania Energii oraz pionierami raportowania niefinansowego wyróżnianymi licznymi narodami tj. Allegro, CIECH czy BNP Paribas. Kurs jest skierowany do przedstawicieli firm, które staną przed obowiązkiem  sporządzenia raportu ESG, ale także do zainteresowanych tą tematyką. Na uczestników czekają praktyczne informacje i przykłady m.in:

  • Jak przygotować się do pomiaru i obliczania śladu węglowego wytwarzanego w organizacji?

  • Czym się kierować przy wyborze zaufanego przewodnika w raportowaniu ESG? 

  • Jakie są narzędzia i rozwiązania cyfrowe wspierające proces raportowania ESG? 

  • Jakie są najlepsze praktyki firm w tym obszarze?

Aby skorzystać z kursu online wystarczy zarejestrować się na platformie kursowej. Na uczestników czekają 3 moduły tematyczne, które kończy test sprawdzający zdobytą wiedzę. Jego prawidłowe rozwiązanie pozwala na uzyskanie certyfikatu PFR.

Kurs online jest doskonałym wstępem do praktycznego zastosowania zdobytej wiedzy. Zespół PFR i Krajowa Agencja Poszanowania Energii przygotowali program komercyjnych warsztatów dedykowanych firmom, które cenią sobie indywidualne wsparcie eksperta. Dlatego warsztaty „Obliczanie Śladu Węglowego organizacji” mają za zadanie wesprzeć firmy w obliczaniu śladu węglowego, będącego istotną częścią raportu ESG. Program warsztatów powstał na bazie wiedzy ekspertów zajmujących się ESG, którzy poprowadzą warsztaty w oparciu o konkretne dane o dane zużycia energii w przedsiębiorstwie. Każdy warsztat dedykowany jest pracownikom jednej firmy i może w nim wziąć udział do 5 osób. Zgłoszenia na wybrane terminy można wysyłać poprzez formularz.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij