Mattel przekazuje 100% przychodu ze sprzedaży wybranych Barbie na pomoc dzieciom z Ukrainy

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Mattel przekazuje 100% przychodu ze sprzedaży wybranych Barbie na pomoc dzieciom z Ukrainy

Całkowity przychód ze sprzedaży wybranych produktów marki Barbie zostanie przekazany Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce w ramach akcji Pomagamy Razem. W kwietniu w Polsce pojawiła się specjalna pula lalek Barbie oznaczonych naklejką informującą o programie.

Pomagamy Razem to inicjatywa firmy Mattel, światowego producenta zabawek, który wraz ze swoimi  partnerami handlowymi uruchamia specjalny program sprzedaży detalicznej. Mattel przygotował na  ten cel ponad 12 tysięcy lalek Barbie, a całkowity przychód z ich sprzedaży zostanie przekazany  Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce, które przeznaczy darowiznę na zapewnienie niezbędnej pomocy  dzieciom i rodzinom cierpiącym z powodu trwającej w Ukrainie wojny. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Jesteśmy całym sercem z narodem ukraińskim i chociaż żaden wysiłek nie wydaje się wystarczający, w  Mattel wiemy, że odgrywamy znaczącą rolę w zapewnianiu dostępu do rozwoju poprzez zabawę i  wspieraniu potrzeb dzieci w tym trudnym czasie – napisał w wydanym na LinkedIn oświadczeniu Sanjay Luthra, dyrektor zarządzający Mattel EMEA. 

Wybrane do akcji produkty zostaną oznaczone specjalną naklejką z logo akcji. Polska to pierwszy rynek,  na którym Mattel uruchomił tego rodzaju program pomocowy, obejmujący wielu partnerów  handlowych na terenie całego kraju. 

Zgodnie z globalną misją zapewniania kolejnym pokoleniom możliwości odkrywania uroków dzieciństwa i rozwijania ich pełnego potencjału, Mattel zadeklarował wsparcie w wysokości 1 miliona  USD w formie pieniężnej i produktowej, które przekaże organizacjom charytatywnym, takim jak: Save the Children, SOS Wioski Dziecięce oraz Caritas Polska.  

Ponadto Mattel, przy współpracy z organizacją Save the Children, prowadzi wśród swoich  pracowników zbiórkę pieniężną na rzecz dzieci i rodzin z Ukrainy. Zebrane środki zostaną przeznaczone  na zapewnienie żywności, środków higienicznych, opieki medycznej, wsparcia psychologicznego oraz pedagogicznego. Fundacja Mattel przekaże na ten cel równowartość kwoty zebranej przez  pracowników na całym świecie. 

Pracownicy polskiego oddziału Mattel cały czas aktywnie angażują się w pomoc przebywającym w  Polsce dzieciom i rodzinom z Ukrainy. Dotychczasowe działania obejmują dostarczanie produktów  pierwszej potrzeby, zabawek i akcesoriów dziecięcych, organizowanie i wyposażanie pokojów zabaw  oraz prowadzenie animacji dla dzieci w miejscach, które stały się ich tymczasowymi domami. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij