Dan Cake posadził 4000 drzew

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dan Cake posadził 4000 drzew

Dan Cake Polonia wraz z Nadleśnictwem Chrzanów zorganizowała wielką akcję sadzenia drzew. Posadzili je m.in. pracownicy firmy wraz z rodzinami, pracownicy Parku Etnograficznego w Wygiełzowie, a także dzieci z klubów sportowych i organizacji wspieranych przez firmę.

Inicjatywa jest efektem współpracy nawiązanej z Nadleśnictwem Chrzanów – jednostką Lasów Państwowych – a jej trzon stanowiło wewnętrzne wyzwanie sportowe, realizowane z udziałem pracowników firmy Dan Cake.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Odjechane Wyzwanie”, odbywające się w ramach firmowego projektu CSR „Robimy Klimat” i polegało na dojeżdżaniu do pracy rowerem oraz organizowaniu treningów biegowych. Każdy przebiegnięty lub przejechany przez pracowników firmy kilometr, zliczany przez dedykowaną projektowi aplikację, stanowił ekwiwalent jednej sadzonki drzewa, którą zapewniło Nadleśnictwo Chrzanów. Tym samym udało się uzbierać aż 4000 sadzonek, które zostały posadzone w sobotę 30 kwietnia w lesie w Wygiełzowie.  

Działania proekologiczne to jeden z kluczowych filarów naszego projektu CSR „Robimy Klimat”, w ramach którego m. in. założyliśmy na terenie naszego zakładu produkcyjnego miejską pasiekę i łąkę kwietną, a także stworzyliśmy na ścianie jednej z chrzanowskich kamienic antysmogowy mural, który dzięki wykorzystaniu technologii farb fotokatalitycznych usuwa zanieczyszczenia z powietrza z mocą aż 170 drzew. Sobotnia akcja to zwieńczenie proekologicznych inicjatyw, realizowanych przez naszą firmę w ciągu minionego roku, do których bardzo mocno przyczynili się nasi pracownicy – mówi Małgorzata Chudzik, członek zarządu Dan Cake Polonia.

Dodatkowo w Parku Etnograficznym w Wygiełzowie został zorganizowany integracyjny piknik dla uczestników wydarzenia.

Każde posadzone drzewo stanowi element wielkiej całości, jaką jest las. Dla nas, leśników, jak również społeczeństwa, czy patrząc już globalnie dla całej planety, las zaczyna się od pojedynczej sadzonki. Stąd nasza dbałość o każde drzewko, które wiosną jest sadzone. Tylko w tym roku na terenie naszego nadleśnictwa - na powierzchni 167 ha - posadzimy nowe pokolenie lasu, wysadzając 950 tys. sadzonek 25-ciu gatunków drzew. Oczywiście mając na względzie żyzność naszych gleb większość z nich stanowi sosna, ale duży udział mają również dąb, buk, brzoza, olcha i świerk. Nie zabraknie także jodły, modrzewia, lipy, wiązu, klonu oraz innych gatunków biocenotycznych. Lasy to dziedzictwo przekazane nam przez przodków i tym samym dobro, które jesteśmy zobowiązani zostawić dla przyszłych pokoleń. Bardzo się cieszymy z nawiązanej z firmą Dan Cake współpracy. Dzięki temu mamy możliwość współorganizowania ciekawych akcji i projektów, podkreślających rolę lasów w procesie dbałości o czyste środowisko oraz ich szeroko rozumianą wielofunkcyjność – mówi Anna Rejdych, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Chrzanów.

Dzięki prowadzonej gospodarce leśnej widoczna jest wielofunkcyjność polskich lasów. Drzewostany to wielkie fabryki tlenu, dystrybutory czystego powietrza, magazyn wody, środowisko życia wielu gatunków roślin i zwierząt oraz miejsce spędzania wolnego czasu. Las jest również producentem drewna. Tak, drewno jest z lasu. Pamiętajmy, że jest to wspaniały ekologiczny, odnawialny, całkowicie biodegradowalny materiał. Znajduje on zastosowanie aż w 30 tysiącach produktów wykorzystywanych w wielu dziedzinach naszego życia – dodaje Ewelina Boruń, Zastępca Nadleśniczego.

W ramach współpracy z Nadleśnictwem Chrzanów Dan Cake ufundował wcześniej również 11 ławostołów, które doposażyły istniejące na terenie Nadleśnictwa Chrzanów miejsca parkowania pojazdów w trzech leśnictwach: Mętków, Kroczymiech oraz Piła Kościelecka. 

4000 nowych drzew, które wspólnie posadziliśmy, już za kilka lat stworzą całkiem spory las. Cieszymy się, że w jego powstanie zaangażowała się nasza firmowa społeczność – podsumowuje Małgorzata Chudzik z Dan Cake.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij