DHL Parcel Polska założył kolejną pasiekę w ramach autorskiego programu ratowania pszczół

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
DHL Parcel Polska założył kolejną pasiekę w ramach autorskiego programu ratowania pszczół

Dwa żółto-czerwone ule stanęły na terenie terminala w Czechowicach-Dziedzicach. To szósta pasieka powstała w ramach programu PaczUle, który od dwóch lat rozwija DHL Parcel Polska.

Program ochrony pszczół PaczUle zakłada tworzenie pasiek na terenie terminali DHL Parcel. Pierwsze żółto-czerwone ule stanęły w Warszawie w 2020 r. Rok później pojawiły się także w Jeleniej Górze, Mosznie Parceli, Kowalewie i Tuchomiu. Od kwietnia 2022 r. pszczołami opiekuje się terminal w Czechowicach-Dziedzicach. To szósta pasieka powstała w ramach programu Paczule. Łącznie DHL Parcel posiada już 27 uli.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Program Paczule powstał w nawiązaniu do światowego ruchu zakładania pasiek w miastach. Aglomeracje miejskie mogą tworzyć zdrowe środowisko życia dla pszczół w odróżnieniu do terenów rolniczych, gdzie owady masową giną z powodu nadmiernego korzystania z pestycydów. 

Pszczoły są potrzebne, ponieważ tylko owady mogą zapylać rośliny. Gdyby pszczoły oraz inne owady zapylające zniknęły, groziłaby nam katastrofa ekologiczna, a być może także humanitarna z powodu załamania się produkcji żywności. Ręczne zapylanie jest bardzo kosztowne i wymaga ogromnych nakładów pracy. W tej sytuacji ochrona pszczół jest jedyną drogą wyjścia z tej trudnej sytuacji. Program PaczUle jest próbą rozwiązania tego problemu w skali lokalnej.

Projekty ekologiczne stanowią istotną część naszych działań w obszarze CSR. Tworzymy i rozwijamy własne programy, takie jak Paczule albo przyłączamy się do akcji społecznych na zasadzie partnerstwa – mówi Magdalena Bugajło, dyrektor ds. komunikacji marketingowej i PR w  DHL Parcel Polska.

W kwietniu DHL Parcel był partnerem ogólnopolskiej akcji sprzątania rzek odbywającym się pod hasłem „Operacja Czysta Rzeka”. Wolontariusze DHL Parcel, w ramach założonego przez siebie sztabu wysprzątali teren wokół Jeziorka Czerniakowskiego w Warszawie.  Rok wcześniej pracownicy DHL Parcel zbierali śmieci z brzegów Wisły na odcinku między mostami Świętokrzyskim i Śląsko-Dąbrowskim. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij