Targi Książki Empiku w nowej formule ruszają już 18 maja

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Targi Książki Empiku w nowej formule ruszają już 18 maja

Swoją ofertę, w tym książkowe nowości, zaprezentuje aż 150 wydawców. Ponadto, w programie znalazło się 60 wirtualnych wydarzeń – spotkań z udziałem czołowych polskich i zagranicznych autorów oraz eksperckich webinarów i dyskusji, skierowanych do osób związanych zawodowo z rynkiem wydawniczym.

Atrakcje na pięciu scenach

Piąta edycja największego literackiego wydarzenia w Polsce odbędzie się nie tylko w przestrzeni online, lecz także w salonach Empik w całym kraju. Spotkania autorskie z udziałem literackich gwiazd odbędą się na czterech z nich.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Na Scenie Głównej z selekcją literatury popularnej wystąpią m.in. David Lagercrantz, Rafał Pacześ, Anja Rubik, Wojciech Chmielarz, Vincent V. Severski, Marek Krajewski, Marcel Moss, Marzena Rogalska i Agnieszka Maciąg.

2. W ramach Sceny Apostrof poświęconej literaturze pięknej i reportażowi będzie można dowiedzieć się więcej o książkach m.in. Karin Smirnoff, Torrey Peters, Łukasza Orbitowskiego, Magdaleny Grzybałkowskiej, Jacka Dehnela, Anny Dziewit-Meller, Radka Raka i Karoliny Sulej.

3. Na pytania młodych czytelników odpowiedzą Brandon Mull i Beata Sabała-Zielińska, którzy pojawią się na Scenie Przecinek i Kropka, dedykowanej literaturze dla dzieci. 

4. Zupełną nowością będzie Scena Zrozumieć świat – utworzona w odpowiedzi na nagły wzrost zainteresowania literaturą faktu związaną z bieżącą sytuacją geopolityczną. Internauci będą mieli szansę zadać pytania autorom bestsellerów ostatnich tygodni. W Targach wezmą udział m.in. Krystyna Kurczab-Redlich, najbardziej rozpoznawalna w Polsce reportażystka pisząca o Rosji, eseistka Oksana Zabużko oraz biograf Wołodymyra Zełenskiego Wojciech Rogacin.

Zbliżające się Targi Książki Empiku będą okazją nie tylko do wirtualnych spotkań, ale również do bezpośrednich rozmów z autorami. Organizatorzy zapowiadają bowiem niestandardową akcję z udziałem wybranych pisarzy w salonach. Szczegóły zostaną ogłoszone już wkrótce. 

Wszystkie spotkania autorskie tradycyjnie już będzie można śledzić online dzięki transmisjom na fanpage’u Empiku na Facebooku oraz na profilu @Empikcom na Instagramie. Widzowie wybranych wydarzeń będą mieli możliwość zdobycia książek z autografami ulubionych autorów. Egzemplarze z podpisami twórców będą dostępne także w salonach Empik. Na uczestników targów czekają również rabaty sięgające -50% online i -30% w salonach dla użytkowników Empik Premium i Empik Premium Free.

Strefa ekspertów branży wydawniczej

Piąta targowa scena będzie przestrzenią wymiany wiedzy i debaty osób związanych zawodowo z rynkiem wydawniczym. W ramach branżowej sceny Forum – nieodzownego już elementu Targów Książki Empiku – zaplanowano 12 wydarzeń z udziałem ekspertów. 

Rynek książki przeszedł w ciągu ostatnich dwóch lat przyśpieszoną cyfrową transformację. Zmieniły się nawyki czytelnicze, treści cyfrowe – szczególnie audio – zyskały na popularności. Wreszcie masowo słuchamy też podcastów. Program branżowy Forum w ramach Targów Książki Empiku będzie analizować te trendy. Stąd pierwsze dwa dni w całości poświęcimy formatom cyfrowym, audiobookom oraz podcastom. W kolejnych zwrócimy uwagę na nowoczesne formy promocji książek, a jeden z webinarów poprowadzą eksperci TikToka. W ramach dyskusji wydawców porozmawiamy również o czytelniczych trendach. Spróbujemy także podsumować zmiany na rynku książki w efekcie pandemii – zapowiada Marcin Maćkiewicz, menadżer Działu Eventów w Empiku, organizator targów.

W trakcie webinarów i dyskusji zostaną poruszone również takie tematy, jak: druk na żądanie, sprzedaż praw zależnych czy obecność e-booków i audiobooków w bibliotekach. Specjaliści rynku wydawniczego zastanowią się podczas spotkań, na czym polega fenomen podcastów i dlaczego pisarze i dziennikarze uruchamiają własne audycje. Natomiast podczas webinarów będzie można dowiedzieć się, jak nagrać własny podcast i jak wykorzystać ten format jako narzędzie promocji książek, filmów i seriali.

Spotkania w ramach Sceny Forum poprowadzą m.in. Katarzyna Borowiecka, Natalia Szostak, Gabi Darmetko i Kuba Ambrożewski – Brand Manager Empik Music. Wydarzenia będą się odbywać na platformie ClickMeeting. Obowiązuje na nie wcześniejsza rejestracja.

 

Szczegółowy program Targów Książki Empiku dostępny jest także na stronie: Empik.com/targi-ksiazki i na fanpage’u Empiku na Facebooku.

Partnerem Targów Książki Empiku jest Lipton.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij