Nadchodzi koniec serii FIFA? EA Sports zmienia nazwę słynnej gry

Nadchodzi koniec serii FIFA? EA Sports zmienia nazwę słynnej gry

Kultową serię wydawaną przez Electronic Arts zakończy FIFA 23, a od przyszłego roku gra będzie ukazywać się pod nową nazwą. Zmiany są wynikiem zakończenia współpracy EA Sports z organizacją FIFA.

Początek nowej ery

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pierwsza gra FIFA pojawiła się w 1994 roku i na przestrzeni niemal 30 lat zgromadziła miliony fanów na całym świecie, zdobywając tytuł najlepiej sprzedającej się sportowej gry wideo.

Dotychczas seria funkcjonowała pod nazwą FIFA dzięki umowie zawartej między EA Sports, marką należącą do Electronic Arts, a Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej. Jednak jesienią ubiegłego roku pojawiły się informacje o zgłoszeniu w Wielkiej Brytanii nowych znaków towarowych dla gry pod marką EA Sports. W sieci zaczęły krążyć spekulacje na temat zakończenia partnerstwa z organizacją FIFA.

W opublikowanym we wtorek oświadczeniu wydawca oficjalnie potwierdził te informacje, zapowiadając początek „nowej, ekscytującej ery”. Od lipca 2023 roku najpopularniejsza piłkarska gra wideo będzie nosiła nowy tytuł – EA Sports FC.

Jednym z powodów, dla których podjęto decyzję o zakończeniu partnerstwa, były wzrastające koszty licencji – FIFA zażądała od Electronic Arts dwa razy więcej niż do tej pory.

Zgodnie z konwencjami licencyjnymi, które uzgodniliśmy z FIFA 10 lat temu, istniały pewne ograniczenia, które nie pozwalały nam tworzyć odpowiednich doświadczeń dla graczy – powiedział David Jackson, wiceprezes EA Sports w rozmowie z BBC.

Producent zapewnia, że kolejny etap w historii gry oznacza jedynie zmiany na lepsze. W EA Sports FC pojawi się szereg nowych wydarzeń, trybów, lig, turniejów, klubów i piłkarzy. Dostępne będą także funkcje Ultimate Team, Career Mode, Pro Clubs i VOLTA Football. EA Sports zapowiada również ekskluzywne partnerstwa z Premier League, La Ligą, Bundesligą, Serie A i MLS i innymi ligami.

Nasza nowa niezależna platforma przyniesie nowe, wyjątkowe możliwości, aby wprowadzać innowacje i udoskonalać to, co już stworzyliśmy. To wiele więcej niż tylko zmiana logo – jako EA SPORTS jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić, że EA SPORTS FC stanie się symbolem zmiany – czytamy w oświadczeniu.

Marka zapowiada, że więcej informacji na temat EA SPORTS FC pojawi się latem 2023 roku. 

FIFA wypuści własną serię gier

Jeszcze zanim EA SPORTS FC ujrzy światło dzienne, z końcem bieżącego roku ukaże się ostatnia część serii z logo Międzynarodowej Federacja Piłki Nożnej  – gra pod nazwą FIFA 23.

Dokładamy wszelkich starań, żeby nadchodząca FIFA była najlepszą grą w serii, z jeszcze większą ilością nowości, trybów, klubów, lig, turniejów, piłkarzy i najbardziej autentycznym trybem World Cup – pisze EA Sports.

Mimo zakończenia współpracy z EA Sports, FIFA nie zamierza rezygnować z tworzenia gier o słynnej nazwie. Piłkarska federacja poinformowała, że oprócz dodania do portfolio nowych produkcji w latach 2022 i 2023, podjęła współpracę z czołowymi wydawcami gier, firmami medialnymi i inwestorami w zakresie opracowania nowej gry symulacyjnej FIFA na rok 2024

Mogę zapewnić, że jedyna autentyczna, prawdziwa gra nosząca nazwę FIFA będzie tą najlepszą dostępną dla graczy i fanów piłki nożnej. FIFA 23, FIFA 24, FIFA 25 i FIFA 26 i tak dalej – nazwa FIFA jest stała i pozostanie na zawsze. Pozostanie NAJLEPSZA – oznajmił Gianni Infantino, prezes FIFA.

Za kilka lat dowiemy się, które z nowych produkcji trafią w serca fanów piłkarskich rozgrywek i powtórzą sukces tworzonej przez ostatnie 30 lat gry FIFA.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij