Tandu udostępnia darmowe zajęcia online dla obywateli Ukrainy

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Tandu udostępnia darmowe zajęcia online dla obywateli Ukrainy

Platforma edukacyjna Tandu udostępniła ofertę skierowaną do obywateli Ukrainy. Dzięki finansowaniu przez Polską Fundację Przedsiębiorczości wszystkie zajęcia z języka polskiego przeznaczone dla dorosłych i dzieci są bezpłatne.

Tandu oferuje zajęcia pozaszkolne online. Startup pozwala rozwijać pasje i zainteresowania oraz pogłębiać zdobytą wiedzę. Jego ideą jest wyrównywanie szans edukacyjnych, niezależnie od miejsca zamieszkania. Elastyczność platformy pozwoliła na bardzo szybkie rozbudowanie oferty o darmowe zajęcia z języka polskiego dla dzieci i dorosłych z Ukrainy. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Obywatele Ukrainy, którzy znaleźli się w ostatnich miesiącach w Polsce, potrzebują długotrwałego wsparcia, także w zakresie edukacji. Aby sprawnie funkcjonować w społeczeństwie muszą mieć możliwość komunikowania się w języku polskim . Dlatego bardzo szybko przystosowaliśmy Tandu do ich potrzeb. Wersję polskojęzyczną rozbudowaliśmy o wersję ukraińskojęzyczną, gdzie opublikowaliśmy zajęcia skierowane do różnych grup wiekowych. Cykl 24 spotkań pozwala na opanowanie podstaw języka polskiego pod okiem specjalistów oraz ćwiczenia w grupie rówieśników – mówi Jan Rudziński, założyciel, pomysłodawca i CEO Tandu. Już w tej chwili kurs cieszy dużym powodzeniem.

Wsparciem merytorycznym i głównym partnerem Tandu jest Fundacja Szkoła z Klasą – jedna z największych i najbardziej doświadczonych pozarządowych organizacji edukacyjnych w Polsce. Dzięki tej współpracy, Tandu ma dostęp do najwyższej klasy edukatorów. Fundacja współpracuje z ponad 150 tys. nauczycieli i 9,5 tys. szkół.

Od lat pracujemy z wyjątkowymi nauczycielami i nauczycielkami z całej Polski. Doświadczenie zdalnej edukacji pozwoliło nam sprawdzić, które tematy, metody pracy z grupą, ale też jakie kompetencje osób prowadzących zajęcia są niezbędne, żeby mądrze i skutecznie uczyć online. To wszystko pozwala nam przygotować najlepszą ofertę na platformę Tandu – mówi Michał Szeląg, dyrektor programowy Fundacji Szkoła z Klasą.

W powstanie Tandu zaangażowała się także Polska Fundacja Przedsiębiorczości, od której spółka pozyskała finansowanie w fazie pre-seed. Umożliwiło to zbudowanie technologii oraz stworzenie mechanizmów operacyjnych i biznesowych niezbędnych do sprawnego funkcjonowania.

Projekt Tandu wpisuje się w naszą strategię szerzenia wiedzy nowoczesnymi, dostępnymi i dynamicznymi kanałami. Dla Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości jest to bardzo ważny obszar. Jesienią 2021 roku powołaliśmy do życia również nowoczesną platformę szkoleniową dla przedsiębiorców, korzysta z niej już kilkanaście tysięcy osób. Nasze szkolenia wspierają przedsiębiorców i mają sprawić, że więcej osób będzie gotowych do podjęcia pracy. W tym duchu wychodzimy również naprzeciw osób z Ukrainy, dla których możliwość pracy to szansa na godne, możliwie normalne życie - mówi Marcin Pawłowski prezes Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości – Tandu to projekt biznesowy, o wielkim potencjalne społecznym. Dowodem na to może być choćby zaangażowanie w tworzenie ukraińskiej wersji językowej platformy. Udało się to zrobić ekspresowo, co umożliwia jeszcze szerszą funkcjonalność projektu – dodaje Pawłowski.

Edukacja bez wykluczeń

Z analizy przeprowadzonej przez The Heart wynika, że dostępność zajęć offline w Polsce jest bardzo nierówna. Przykładowo, mieszkaniec Lublina lub Olsztyna ma prawie 10 razy mniejszy wybór niż mieszkaniec Warszawy, natomiast mieszkańcy małych miast i wsi wyboru nie mają prawie w ogóle. Tandu chce rozwiązać ten problem i wyrównać dostęp do edukacji. Ogólnodostępna platforma edukacyjna oferuje szeroki wybór zajęć pozalekcyjnych. Zajęcia są dostępne online i może w nich wziąć udział każdy – bez względu na to, gdzie mieszka.

Użytkownicy sami określają tematy, które ich interesują. Poza wartością merytoryczną takich lekcji, rozwijane są także umiejętności komunikacji i pracy projektowej. Tandu stawia na edukację grupową, choć dostępne są także zajęcia w formule 1:1. Dzięki temu, że uczniowie pracują w małych zespołach (4-12 osób), mogą poznać rówieśników o podobnych zainteresowaniach, ćwiczyć umiejętności współpracy, dyskusji oraz wzajemnie się inspirować. Taka forma zajęć pozwala także na znaczne obniżenie kosztów uczestnictwa.

Wszystkie zajęcia odbywają się na żywo. W czasie ich trwania uczniowie są angażowani w kolejne zadania tak, aby stali się rzeczywistymi uczestnikami lekcji, a nie wyłącznie słuchaczami – to zupełnie nowy model edukacji zdalnej. Tematyka skupia się wokół kluczowych wyzwań szkolnych, takich jak matura czy egzamin ósmoklasisty oraz edukacji w modelu STEM (technologia i nauka).

Tandu skierowane jest do uczniów, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę ponad tę nabytą w szkole. Wg badań, aż 56 proc. dzieci i młodzieży korzysta z edukacji pozaszkolnej, wydając na to średnio 585 zł miesięcznie. Edukacja pozaszkolna jest bardzo potrzebna i cieszy się dużym zainteresowaniem. Niestety, barierą wciąż pozostaje miejsce zamieszkania. Wsi i małe, a nawet średnie miasta, często nie mają wystarczająco rozwiniętej oferty edukacyjnej. Naszą misją jest walka z tym wykluczeniem za pomocą technologii. Technologia daje nam ogromne możliwości kreatywnego przekazywania wiedzy. Dzięki nowoczesnym narzędziom dajemy dostęp do najlepszej kadry, bez względu na miejsce zamieszkania – dodaje Jan Rudziński.

Innowacyjne metody

Tandu to otwarta przestrzeń dla nauczycieli, którzy chcą dzielić się pasjami i kreatywnością, jednocześnie rozszerzając swoje doświadczenie.  Dobra edukacja opiera się na mądrej, partnerskiej i dwustronnej relacji uczeń-nauczyciel. Dzięki formule online Tandu pozwala doświadczyć takiej relacji również tym, którzy jeszcze nie spotkali nauczycieli lub nauczycielek, którzy potrafiliby rozbudzić w nich kreatywność, pasję i zaangażowanie.

Wśród pedagogów, którzy prowadzą zajęcia na platformie są m.in. Marek Grzywna wykładowca MBA, laureat Global AI Impact Shapers 2021, Global Edu Leader 2021, Nauczyciel [email protected] oraz laureat Listy 100 2020 SPRUC; Marta Florkiewicz-Borkowska edukatorka nowych technologii, mentorka i influencerka edukacyjna. Wyróżniona m.in. tytułami Nauczyciel roku 2017 czy Superbelfer RP oraz Łukasz Wojtasik; wykładowca, trener, edukator, członek zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, któryostał odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przyznanym przez Prezydenta RP. Aby nauczać na Tandu, należy przesłać swój pomysł na cykl zajęć, uzasadnić ich wartość i wykazać swoje kompetencje, które umożliwają przeprowadzenie takich lekcji. Wszyscy kandydaci są weryfikowani przed przyznaniem dostępu.

W najbliższym czasie Tandu planuje pozyskanie inwestora strategicznego. Finansowanie ma wesprzeć startup w skalowaniu biznesu w Polsce oraz rozwoju na rynkach międzynarodowych.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij