Stranger Things na murach Wawelu – niezwykła projekcja z okazji premiery serialu

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Stranger Things na murach Wawelu – niezwykła projekcja z okazji premiery serialu

W czwartek 26 maja o godz. 23:00, tuż przed premierą pierwszej części Stranger Things 4, na murach Zamku Królewskiego na Wawelu odbyła się spektakularna projekcja inspirowana serialem Netflix, która w metaforyczny sposób zaprezentowała ponowne otwarcie portalu do Drugiej Strony.

Odkąd w 1983 roku w Hawkins w stanie Indiana dziewczynka o imieniu Jedenastka otworzyła portal między Hawkins i Drugą Stroną (przerażającym alternatywnym wymiarem, który istnieje pod powierzchnią miasteczka), podobne portale zaczęły otwierać się w innych, najbardziej niespodziewanych miejscach. Wczoraj można było je zobaczyć także w naszym świecie. Z okazji premiery Stranger Things 4 portale pojawiły się w słynnych miejscach aż w 14 krajach – w tym na murach krakowskiego Wawelu.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

To wyjątkowe wydarzenie stanowi część globalnego projektu i zostało zainaugurowane projekcją na Empire State Building w Nowym Jorku. Następnie wrota do Drugiej Strony otworzyły się m. in. w Australii, Indiach, Indonezji, Japonii, Malezji, Niemczech, Włoszech, Holandii, Szwecji, Arabii Saudyjskiej czy Hiszpanii.

Wawel został wybrany nieprzypadkowo – to jedna z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych budowli w Polsce. Mury obronne zamku można postrzegać jako symboliczną granicę między światem baśni i legend, m.in. o smoku wawelskim, a światem zewnętrznym, co nasuwa naturalne skojarzenia z portalem do serialowej Drugiej Strony, który jest przejściem ze świata realnego do innego wymiaru.

Projekcję podziwiali licznie zebrani na Bulwarach Wiślanych mieszkańcy Krakowa, ale nie tylko. Pod Wawelem, na Moście Dębnickim i Grunwaldzkim zgromadzili się także fani Stranger Things z całej Polski.

Partnerem wydarzenia w Krakowie był Festiwal Muzyki Filmowe współorganizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe.

1. część Stranger Things 4 od 27 maja jest dostępna na Netflix, a premiera 2. części odbędzie się 1 lipca.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij