Intiaro - nowa aplikacja mobilna do urządzania wnętrz oparta o technologię Augmented Reality

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Intiaro - nowa aplikacja mobilna do urządzania wnętrz oparta o technologię Augmented Reality

Firma Agitive przygotowała aplikację Intiaro wykorzystującą technologię AugmentedReality(Rozszerzonej Rzeczywistości), która umożliwia oglądanie na ekranie urządzenia mobilnego mebli w ich docelowym otoczeniu. Z rozwiązania w pierwszej kolejności mogą skorzystać użytkownicy iPadów.

Wkrótce aplikacja zostanie udostępniona również na tablety z systemem Android.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Intiaro to nowoczesny katalog meblowy, który wyróżnia się spośród innych aplikacji mobilnych adresowanych do branży meblarskiej, ponieważ pozwala na prezentowanie mebli pochodzących od wielu producentów. Ideą, która przyświecała twórcom aplikacji było zgromadzenie szerokiego wyboru mebli w jednym miejscu.

Ułatwić i uprzyjemnić zakup mebli

Według danych Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli proces zakupowy mebli może trwać nawet do 6 miesięcy. W tym czasie klienci korzystają z różnego rodzaju źródeł informacji na temat produktów zawartych m.in. w czasopismach wnętrzarskich. Odwiedzają również salony sprzedaży, aby sprawdzić jakość wykonania mebli oraz ich funkcjonalność. Żadne z tych źródeł nie oferuje jednak klientowi możliwości obejrzenia wybranego przez niego produktu w jego własnym domu lub biurze.

W odpowiedzi na tę potrzebę powstała aplikacja Intiaro. Pozwala ona użytkownikowi „przymierzyć” mebel do właśnie urządzanego wnętrza, sprawdzić kolor i styl, co pomaga rozwiać wątpliwości związane z wyborem odpowiedniego mebla przed jego faktycznym zakupem. Pozwala to uniknąć problemów związanych ze zwrotem, który zwykle sprawia dużo kłopotów zarówno kupującym, jak i sprzedawcy.

Technologia AugmentedReality w aplikacji Intiaro

Intiaro jest aplikacją opartą o technologię AugmentedReality, która pozwala w czasie rzeczywistym nałożyć grafiki 3D na obraz z kamery urządzenia mobilnego. Rozwiązanie bazuje na wykrywaniu znacznika, który określa pozycję urządzenia względem reszty pomieszczenia. Dzięki temu wybrane przez użytkownika meble z katalogu zostają precyzyjnie dopasowane do obrazu z kamery. Sceny zawierające zdjęcia modeli 3D nałożonych na obraz z kamery można zapisywać w aplikacji. Dzięki funkcji „podziel się” użytkownicy mogą udostępniać swoje projekty rodzinie oraz znajomym, a także publikować je na portalach społecznościowych.

„Myślę, że technologia AugmentedReality wyjątkowo dobrze sprawdza się w przypadku narzędzi ułatwiających urządzanie wnętrz i jest rozwiązaniem, które bardzo efektywnie skraca proces zakupowy w branży meblarskiej - mówi Michał Stachowski, Prezes Zarządu Agitive sp. z o.o. - Obecnie wprowadzamy pierwszą wersję Intiaro i naszym celem jest zapoznanie użytkowników z rozwiązaniem tego typu. Zależy nam na zebraniu ich opinii i uwag, które wykorzystamy przy tworzeniu kolejnych wersji naszej aplikacji. Chcemy również, żeby branża meblarska zapoznała się z ogromem możliwości, jakie oferuje stosowana przez nas technologia.”

Aktualna wersja aplikacji oferuje dostęp do „katalogu klasyków”, który tworzą modele mebli uznanych designerów, rozpoznawalnych w świecie meblarskim. Użytkownicy mogą również przetestować kluczowe funkcje aplikacji, wśród których znajduje się m.in. narzędzie „Fitter” umożliwiające sprawdzenie, czy dany typ mebla o określonym rozmiarze zmieści się we wskazanym miejscu.

Aplikacja Intiaro do ściągnięcia.

Więcej informacji na temat aplikacji mobilnej Intiaro znajduje się na stronie internetowej.

 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij