„Czytaj” razem z „Za Grolsch Kultury”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
„Czytaj” razem z „Za Grolsch Kultury”

Grolsch nieustanie uczestniczy w nieszablonowych projektach kulturalnych. Tym razem w ramach platformy „Za Grolsch Kultury” wspomaga 4. Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj” w Częstochowie. Wsparcia w realizacji wydarzenia może udzielić każdy, wystarczy odwiedzić stronę wspieramkulture.pl.

Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj” to filmy, spektakle, instalacje, warsztaty, konkursy, gry miejskie oraz inne artystyczne projekty.To, co je łączy, to fascynacja literaturą. Zaś nadrzędnym celem jest przywrócenie mody na czytanie.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Czytaj” jest wydarzeniem organizowanym co roku w Częstochowie. Pierwsza edycja odbyła się w 2011 roku. Na początku było to niewielkie przedsięwzięcie współtworzone przez grupkę przyjaciół. Dziś za jego organizację odpowiada specjalnie powstałe w tym celu stowarzyszenie „KOMUNIKAT”. Poprzednie edycje współtworzyła liczna grupa muzyków, aktorów i artystów. Byli to pisarze Ignacy Karpowicz, Sylwia Chutnik, Sławomir Shuty,malarze i plastycy Łukasz Orbitowski i Piotra Kumora oraz muzyk Krzysztof Niedźwiecki. W festiwalu brały udział również całe zespoły i organizacje jak:kolektyw muzyczny Wyłączeni czy skład kieleckiego Teatru „Ecce Homo”. Stowarzyszenie organizuje również mniejsze imprezy w duchu festiwalu pod hasłem „Poczytaj”

Współtwórcą festiwalu może być każdy.Wystarczy tylko odwiedzić serwis crowdfundingowy wspieramkulutre.pl i wesprzeć projekt. Zebrane środki przeznaczone zostaną na wzbogacenie programu wydarzenia o koncerty, wystawy, konkursy, warsztaty i wiele innych atrakcji. W zamian za pomoc można zdobyć specjalne „czytajowe” pakiety, czyli plakaty, zakładki do książek, wlepki. Najhojniejsi otrzymają wyjątkowe festiwalowe koszulki.

Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj” został już wsparty przez platformę „Za Grolsch Kultury”. Marka Grolsch przekazała na rzecz projektu pierwsze 20 proc. środków potrzebnych na jego realizację. Włącz się do akcji już dziś!

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij