Huuuge posadzi 15 000 drzew dzięki inicjatywie Green Game Jam

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Huuuge posadzi 15 000 drzew dzięki inicjatywie Green Game Jam

Z okazji Światowego Dnia Ochrony Środowiska użytkownicy gry mobilnej Traffic Puzzle, flagowego tytułu Huuuge przyczynili się do zasadzenia ponad 15 tys. drzew. Akcja była częścią globalnej inicjatywy Green Game Jam organizowanej corocznie przez stowarzyszenie Playing for the Planet Allience.

Huuuge dla środowiska

Playing for the Planet Allience wspiera działania proekologiczne wewnątrz branży gamingowej. W tym roku tematem przewodnim akcji były ponowne zalesienia. Huuuge współpracuje przy realizacji sadzenia drzew na całym świecie z Ecosia – organizacją non-profit, która 80% swoich przychodów przekazuje instytucjom działającym w Brazylii, Etiopii, Burkina Faso i innych rejonach zagrożonych wylesianiem.

Huuuge do przygotowania specjalnego wydarzenia zaprosił swoich pracowników. W kwietniu odbyły się maratony programistyczne tzw. game jam, podczas których tworzono projekty tematycznie związane z ideą dbania o środowisko. Najlepszy pomysł został wyróżniony nagrodą dla autorów oraz realizacją – na bazie wymyślonych założeń powstało dwudniowe wydarzenie „Let’s Plant” w grze Traffic Puzzle.

Ukończone wydarzenia w grze Traffic Puzzle oznaczało przekazanie przez Huuuge środków na zakup jednej sadzonki. Finalnie, dzięki wzmożonej aktywności społeczności, producent i wydawca gier przeznaczył środki na dofinansowanie zasadzenia aż 15 tysięcy drzew na całym świecie.

Jesteśmy dumni, że dołączyliśmy do tak rozpoznawalnej inicjatywy, jaką jest Green Game Jam. Jest to świetna okazja na pokazanie siły, jaka drzemie w naszej branży, a która w połączeniu z charakterystyczną dla nas kreatywnością przełoży się na zwiększanie świadomości ekologicznej wśród graczy. Cieszymy się, że obserwujemy wzrost zainteresowania naszej społeczności działaniami, które jednocześnie dostarczają im rozrywki, a z drugiej strony przekładają się na wsparcie dla środowiska – powiedziała Katarzyna Marques David, product marketing manager, Huuuge 

W ramach akcji Green Game Jam. Wystartowała specjalna strona w sklepie Ecosia – można w niej kupić różne pakiety liczbowe drzew do posadzenia. Nabywcy otrzymają też certyfikat potwierdzający zakup.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij