Marcin Wasilewski nowym szefem EIT InnoEnergy w regionie Europy Środkowej

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Marcin Wasilewski nowym szefem EIT InnoEnergy w regionie Europy Środkowej

Marcin Wasilewski pokieruje zespołem EIT InnoEnergy w rejonie Europy Środkowej. Dotychczasowy szef, Jakub Miler przechodzi do ElevenEs, jednej z najbardziej obiecujących spółek portfelowych funduszu w segmencie bateryjnym.

Jeden z czołowych polskich menadżerów branży energetycznej – Marcin Wasilewski – dołączył do zespołu EIT InnoEnergy, by kierować działaniami funduszu w regionie Europy Środkowej. Wasilewski, pracujący ostatnio na stanowisku Vice President ABB, formalnie obejmuje stanowisko CEO w EIT InnoEnergy Central Europe oraz członka Executive Board w centrali.

Marcin Wasilewski jest związany z branżą energetyczną od 15 lat. Od 2018 roku w ABB zarządzał sektorami energetyki i przemysłu ciężkiego w Polsce, Czechach i na Węgrzech. Wcześniej w PKN ORLEN odpowiadał za stworzenie segmentu energetyki. Pełnił także funkcję przewodniczącego rady nadzorczej Anwil oraz prezesa Baltic Power, spółki realizującej projekt off shore. Od 2018 roku jest członkiem Polskiego Komitetu Światowej Rady Energetycznej. Wasilewski jest absolwentem m.in Uniwersytetu Harvarda.

Zielona transformacja przynosi ekscytujące wyzwania. Zmiany regulacyjne proponowane w Fit for 55 czy REPowerEU napędzają innowacje. EIT InnoEnergy jest w centrum tych innowacji. Jako czołowy europejski inwestor w innowacyjne projekty w obszarze zrównoważonej energii pomagamy tworzyć jednorożce, jak choćby szwedzki Northvolt. Widać także, że Europa Środkowo-Wschodnia ma w tym obszarze olbrzymi potencjał – mówi Wasilewski.

Cieszę się, że Marcin dołącza do naszego zespołu. Jego doświadczenie w zarządzaniu projektami energetycznymi w firmach, które są liderami rynku pomoże nam w rozwoju biznesu na rynkach Europy Środkowej. Marcin zna doskonale branżę energetyczną i potrafi antycypować wpływ regulacji na obecny i przyszły biznes energetyczny w różnej skali. Spółki, które mamy w portfelu to już często dojrzałe biznesy, które wchodzą w fazę komercjalizacji poszukując klientów i inwestorów – mówi Diego Pavia, prezes zarządu EIT InnoEnergy.

Dotychczasowy szef, Jakub Miler przechodzi do jednego z bardziej obiecujących regionalnych projektów bateryjnych w portfelu EIT InnoEnergy, spółki ElevenEs – pochodzącego z Serbii producenta baterii LFP na potrzeby elektrycznych samochodów osobowych i przemysłu. W regionie Europy Środkowej, EIT InnoEnergy jest także udziałowcem m.in. takich firm jak estońska Skeleton Technologies, specjalizująca się w produkcji superkondensatorów dla transportu i przemysłu czy polskiego startupu EcoBean, który planuje uruchomić biorafinerię do przerobu odpadów z kawy na zieloną energię i eko-produkty.  W portfolio funduszu znajdziemy też producenta dachów solarnych, firmę Sunroof.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij