InPost z nowym rodzajem Paczkomatów. Robomaty staną w sklepach Żabka

InPost z nowym rodzajem Paczkomatów. Robomaty staną w sklepach Żabka

W wybranych sklepach sieci Żabka pojawią się nowe maszyny paczkowe. InPost zainstaluje nowoczesne Robomaty, które zajmują mniej przestrzeni sklepowej.

InPost nie zwalnia tempa i wciąż rozbudowuje swoją sieć Paczkomatów – w marcu br. ich liczba w Polsce sięgnęła już ponad 17 tys. Tym razem firma postawiła na nowy rodzaj maszyn paczkowych, które mają sprawdzić się w miejscach, gdzie „liczy się każdy centymetr powierzchni”, takich jak sklepy convenience.

Robomaty InPost to maszyny wyposażone w nowoczesny system podawania i odbioru, wykorzystujące działanie robota kartezjańskiego. Nowa maszyna różni się od zwykłego Paczkomatu tym, że posiada tylko jedną komorę, w której można odbierać i nadawać paczki o różnych wielkościach.

Jak podaje InPost, nową maszynę można obsługiwać w szybki i intuicyjny sposób za pomocą ekranu na Paczkomacie lub dzięki aplikacji InPost Mobile. Aby odebrać lub nadać paczkę, wystarczy zeskanować kod QR lub wpisać kod nadania/odbioru na cyfrowym ekranie.

Klient nie musi szukać odpowiedniej skrytki w maszynie – paczka jest transportowana przez wewnętrzny system Robomatu i szybko trafia do głównej komory, gdzie jest gotowa do odbioru. W przypadku nadania, należy umieścić paczkę w głównej komorze-skrytce. Trzy różne kolory komory określają rozmiar przesyłki: żółta – mała (25x40x8 cm), niebieska – średnia (25x40x18 cm), zielona – duża (25x40x48 cm).

Co istotne, maksymalna waga przesyłki obsługiwanej przez Robomat wynosi 7 kg.

PS
Niedawno InPost wprowadził Appkomaty, czyli nowe Paczkomaty, które nie posiadają dużych ekranów wyświetlania, dzięki czemu potrzebują mniej energii elektrycznej niż tradycyjne Paczkomaty.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij