TERRITORY

Mapy Google z nowymi funkcjami. „Vibe check” podpowiada, jaka atmosfera panuje w danej okolicy

Mapy Google z nowymi funkcjami. „Vibe check” podpowiada, jaka atmosfera panuje w danej okolicy

Osoby, które planują odkrywać nieznane dotąd części miasta, mogą najpierw sprawdzić „klimat” danego miejsca dzięki nowej funkcji Map Google – Neighborhood Vibe.

fot. blog.google

Podczas wydarzenia Search On firma Google podzieliła się informacjami na temat nowych funkcji, jakie można znaleźć w aplikacji Google Maps. Narzędzia mają poprawić doświadczenia użytkowników, ułatwić nawigację po nowych miejscach oraz pomóc w planowaniu podróży.

Jedną z nowości jest Neighborhood Vibe – funkcja, która pozwala sprawdzić, co warto poznać w danej okolicy i jakie są „lokalne perełki” w mieście.

Po zaznaczeniu konkretnej dzielnicy można zaobserwować, jak najpopularniejsze miejsca „ożywają” bezpośrednio na mapie dzięki zdjęciom i opiniom innych użytkowników, a także wsparciu sztucznej inteligencji. W ten sposób można łatwo sprawdzić, czy dana dzielnica ma artystyczny klimat, czy może pochwalić się bogatą sceną kulinarną lub czy nadaje się dla rodzin z dziećmi. Ostatecznie jeszcze przed wyjazdem użytkownik może ocenić, czy klimat danej okolicy przypadnie mu do gustu.

Aby określić klimat okolicy, łączymy sztuczną inteligencję z lokalną wiedzą użytkowników Map Google, którzy każdego dnia dodają do map ponad 20 milionów wpisów – w tym recenzje, zdjęcia i filmy – wyjaśnia Google.

Funkcja „Neighborhood Vibe” pojawi się na urządzeniach z Androidem i iOS na całym świecie już w najbliższych miesiącach.

Google rozwija także narzędzie, które pozwala zobaczyć wielowymiarowe, fotorealistyczne widoki z lotu ptaka. Do kilku najpopularniejszych punktów orientacyjnych dołączyło aż 250 nowych miejsc – od Tokyo Tower po Akropol.

Co ciekawe, niedługo w kilku wybranych miastach zadebiutuje kolejne narzędzie wspierane sztuczną inteligencją. Korzystając z modelowania predykcyjnego, Immersive View automatycznie uczy się trendów historycznych dla danego miejsca, aby określić, jak będzie wyglądał obszar jutro, w przyszłym tygodniu, a nawet w przyszłym miesiącu. Dzięki temu użytkownicy będą mogli szczegółowo zaplanować wyjazd z wyprzedzeniem. 

Immersyjny widok pojawi się w nadchodzących miesiącach w Los Angeles, Londynie, Nowym Jorku, San Francisco i Tokio na urządzeniach z Androidem i systemem iOS.

PS
Od kilku tygodni w Mapach Google dostępna jest nowa funkcja – wyznaczanie trasy zoptymalizowanej pod kątem jak najniższego zużycia paliwa. Dzięki trasom przyjaznym dla środowiska kierowcy będą mogli nie tylko zredukować emisję dwutlenku węgla, ale także zmniejszyć wydatki na paliwo.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij