Wielokulturowość w nowym odcinku programu Digi Świat

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wielokulturowość w nowym odcinku programu Digi Świat

Pojawił się kolejny odcinek Digi Świat – programu edukacyjnego Fundacji Digital University i dentsu Polska, który pomaga młodym ludziom zrozumieć otaczający ich świat. Tym razem prowadzący – Julia i Szymon z pomocą eksperta, postarają się odpowiedzieć na pytania: czym jest wielokulturowość i z czym się wiąże oraz czy stanowi zagrożenie?

Wojna w Ukrainie zmieniła naszą rzeczywistość. Słowo „uchodźca” stało się jednym z najczęściej powtarzanych w mediach. Kim jest uchodźca i czym różni się od imigranta? Jak mądrze pomagać osobom, które musiały uciekać w obawie o własne życie i jak powitać w swoim kraju osoby z innych kręgów kulturowych. W kolejnym odcinku na te i inne pytania odpowie socjolożka – Marta Pietrusińska z Uniwersytetu Warszawskiego.

Program jest jednocześnie inspiracją do rozmów z młodzieżą, z drugiej strony pokazuje jak w przyjazny i zrozumiały dla nich sposób opowiadać o zmieniającym się świecie i jego aktualnych wyzwaniach.

Digi Świat to seria krótkich filmów dla młodzieży, ich rodziców i nauczycieli. Ich celem jest wsparcie młodych ludzi w zrozumieniu tego, co dzieje się wokół nich. Prowadzący program nastolatkowie zgłębiają poszczególne tematy w rozmowie z zaproszonymi do studia ekspertami. Dodatkowo na stronie Fundacji Digital University znajdują się materiały, które nauczyciele mogą wykorzystać podczas lekcji.

Patronat medialny nad akcją objęły portale NowyMarketing, Wirtualna Polska oraz Vibez. Produkcją zajęła się agencja The Story Lab (dentsu Polska).

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij