donGURALesko w kampanii przeciwko hodowli zwierząt na futra

donGURALesko w kampanii przeciwko hodowli zwierząt na futra

W ramach kampanii „Europa bez futer” Stowarzyszenie Otwarte Klatki i raper donGURALesko zachęcają do podpisania Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej, która może położyć kres cierpieniu zwierząt w fermach futrzarskich.

Jak podaje Stowarzyszenie Otwarte Klatki – tylko w Polsce co roku na fermach futrzarskich ginie ponad 6 milionów zwierząt. Lisy, jenoty czy szynszyle spędzają całe życie w ciasnych klatkach, gdzie cierpią przez urazy, głód, choroby, jak i przez brak możliwości realizowania swoich podstawowych potrzeb.

Inicjatywa Fur Free Europe ma na celu zakończenie cierpienia zwierząt futerkowych przez wprowadzenie zakazu ich hodowli w całej UE. Potrzebny jest przynajmniej milion podpisów pod petycją, aby wniosek został rozpatrzony przez Komisję Europejską.

„Będzie nas milion – zmienimy świat”

Do podpisania Inicjatywy zachęca donGURALesko. Popularny raper wystąpił w spocie Otwartych Klatek w towarzystwie lisów, które zostały uratowane z ferm futrzarskich i trafiły do Domu Lisów w poznańskim ZOO.

Zamykanie ich na całe życie w ciasnych klatkach jest najbardziej bestialskim pomysłem, jaki można sobie wyobrazić – mówi Gural.

Publikacja filmu jest inauguracją Tygodnia Bez Futra. Jak mówi Marta Korzeniak ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki – listopad i grudzień to ważny czas na podejmowanie tego typu inicjatyw, ponieważ w tym okresie rozpoczyna się sezon zabijania zwierząt na fermach futrzarskich.

Zdecydowana większość Polaków jest przeciwko hodowli zwierząt na futro. Zakaz takiej hodowli ma ogromne poparcie polityczne. Mimo że do laski marszałkowskiej został złożony świetnie przygotowany i dopracowany projekt zakazu, nic w tym kierunku się nie dzieje. Liczymy, że polscy politycy wrócą do tematu jak najszybciej, a w międzyczasie walczymy o Europę Bez Futer – mówi Marta Korzeniak.

Europejską Inicjatywę Obywatelską na stronie www.europabezfuter.pl może podpisać każdy pełnoletni obywatel kraju UE. Podpisy złożyło już ponad 612 tys. osób.

To nie pierwszy raz, kiedy donGURALesko czynnie wspiera inicjatywę Otwartych Klatek. W 2020 roku raper wystąpił podczas koncertu charytatywnego na rzecz poparcia zakazu hodowli zwierząt na futro w Polsce.

PS
DonGURALesko włączył się w drugą odsłonę akcji Rak’n’Roll Music. W podziękowaniu za wpłaty fanów dla pacjentów onkologicznych (250% założonego celu), raper nagrał utwór i teledysk  „Wschód”

PS 2
Na początku roku Stowarzyszenie Otwarte Klatki zorganizowało specjalny stream z udziałem graczy. Uczestnicy akcji „Zimowe granie – misja pomaganie” spotkali się na Twitchu nie tylko, by pograć w gry, ale też wesprzeć zbiórkę w kampanii #CenaFutra.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij