Bestseller Empiku 2022: na scenie sanah, Ralph Kaminski, Agnieszka Chylińska, SB Maffija i inni

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Bestseller Empiku 2022: na scenie sanah, Ralph Kaminski, Agnieszka Chylińska, SB Maffija i inni

Topowi artyści, festiwalowy line-up, unikalne aranżacje – Empik co roku zaprasza na muzyczne widowisko w ramach telewizyjnej gali rozdania nagród kulturalnych. Nie inaczej jest tym razem. 7 lutego ze sceny Bestsellerów Empiku 2022 popłyną dźwięki w stylu złotej ery polskiej rozrywki – lat 70.

Już 7 lutego podczas gali Bestsellery Empiku 2022 nie tylko zostaną wręczone nagrody dla najpopularniejszych twórców i tych, którzy odważnie wytyczają nowe artystyczne szlaki w literaturze, muzyce i filmie. Widzowie w TVN i w streamingu w mediach społecznościowych będą mieli szansę obejrzeć również wielkie muzyczne widowisko.

Na scenie wystąpią nominowani do Bestsellerów Empiku 2022: sanah za album „Uczta”, Agnieszka Chylińska za krążek „Never Ending Sorry” (kategoria Pop i rock), a także Skład SB Maffija, który ma szansę na statuetkę w kategorii Rap i hip-hop za album „Hotel Maffija 2”. Ponadto wystąpią: Ralph Kaminski, Katarzyna Nosowska, Mrozu, Margaret, Vito Bambino, Natalia Szroeder oraz Tomasz Makowiecki.

Autorem ansamblowych aranżacji przekraczających gatunkowe granice jest Kuba Galiński – dyrektor muzyczny tegorocznej edycji Bestsellerów.

– Chciałbym, aby orkiestrowo-rozrywkowe aranżacje nie odebrały nic współczesnym wykonaniom, a tylko zmieniły ich „kolor”. I pokazały inne, nieznane oblicze zarówno artystów, jak i samych utworów. Widzowie doskonale znają te numery, od razu będą wiedzieć co to za piosenka, jednak chciałbym, żeby jej aranżacja zaskoczyła widzów – wzruszyła, rozśmieszyła, rozkołysała – podkreśla Kuba Galiński.

Artystom występującym na scenie tegorocznych Bestsellerów Empiku towarzyszyć będzie dwudziestoosobowy band.

– To już taka mała orkiestra. Angażujemy instrumenty dęte, smyczkowe i perkusyjne. Współczesne przeboje zyskają maksymalnie brzmienie zagrane z „żywych” instrumentów. Zero komputerowej przeróbki, sampli – 100% grania na żywo – dodaje Kuba Galiński.

Gala telewizyjna

Gala finałowa Bestsellerów Empiku 2022 odbędzie się już 7 lutego. Transmisja w TVN wystartuje o godz. 20.15, a pół godziny wcześniej rozpocznie się streaming online na Facebooku i YouTube z relacją zza kulis, wywiadami, komentarzami na gorąco i dodatkowymi występami muzycznymi. Galę poprowadzi Marcin Prokop, natomiast gospodarzami transmisji internetowej będą: Red Lipstick Monster i Karol Paciorek.

Najważniejsi twórcy 2022 roku

Nie sposób nie dostrzec zmian społecznych, obyczajowych i technologicznych ostatnich lat, które wpływają na rozwój i kierunek współczesnej popkultury. Bestsellery Empiku od ponad dwóch dekad wskazują najważniejsze trendy, nowe zjawiska i najpopularniejszych twórców w Polsce. Nagrody nieustannie ewoluują, a motywem przewodnim tegorocznej gali finałowej jest #swiatsiezmienia.

Statuetki Bestsellerów Empiku 2022 zostaną przyznane w kilkunastu kategoriach książkowych, muzycznych, filmowych oraz w ramach Kultury cyfrowej. O zwycięstwie decyduje wyłącznie skala popularności mierzona liczbą zakupionych egzemplarzy czy odsłuchanych treści w ciągu całego roku.

Podczas gali wyłonieni zostaną również Pisarz i Artysta Muzyczny Roku. Na statuetki mają szansę wszyscy twórcy nominowani do Bestsellerów Empiku w kategoriach – muzycznych i książkowych, a o tym, kto zwycięży zdecydują fani. Głosy będzie można oddawać w aplikacji Empik od 1 do 7 lutego.

To jednak nie wszystko. Już 7 lutego poznamy także literackie, filmowe i muzyczne Odkrycia Empiku 2022 – czyli twórców, którzy w ostatnim roku szczególnie zaznaczyli swoją obecność w świecie kultury i zdecydowanie warto śledzić ich dalszą artystyczną drogę.  Nagrody przyznaje jury, w którym zasiadają laureaci poprzednich edycji, cenione osobowości ze świata kultury, dziennikarskie autorytety oraz eksperci Empiku.

Pełną listę nominowanych i line-up można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia: Empik.com/BestselleryEmpiku

Galę wspierają: TVN – Partner, PayPo – Partner Główny, DPD, Kambukka oraz SodaStream – Partnerzy Kategorii a także Onet i Radio ZET jako Partnerzy medialni.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij