Dziś polskie przedszkolaki z Akademii Aquafresh pobiły Rekord Guinnessa w myciu zębów

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dziś polskie przedszkolaki z Akademii Aquafresh pobiły Rekord Guinnessa w myciu zębów

Dziś odbyło się największe w historii Polski wydarzenie związane z higieną jamy ustnej. Przedszkolaki z Akademii Aquafresh pobiły Rekord Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby jednocześnie.

Inicjatorem wydarzenia była Akademia Aquafresh, największy w Polsce program profilaktyki i higieny jamy ustnej dla dzieci, który od 2011 roku objął już ponad 700 tysięcy dzieci. Ustanowienie Rekordu Guinnessa miało na celu zwrócenie uwagi na problem próchnicy wśród polskich dzieci i wywołanie dyskusji na temat prawidłowej higieny jamy ustnej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Akademia Aquafresh jest jedną z nielicznych inicjatyw, które wpływają na poszerzanie wiedzy dzieci i ich opiekunów na temat higieny jamy ustnej w naszym kraju. Zasadność prowadzenia takich działań podkreśla fakt, iż Polska znajduje się w niechlubnej czołówce krajów z najwyższym odsetkiem dzieci chorujących na próchnicę. W Polsce tylko 14,4% dzieci w wieku 6 lat jest wolnych od próchnicy . – zaznacza dr hab. n. med. Dorota Olczak-Kowalczyk, konsultant krajowy w dziedzinie stomatologii dziecięcej.

Z rekomendacji Ministerstwa Zdrowia wynika, że próchnicę zębów można skutecznie zwalczać stosując równolegle kilka metod. Należy utrzymywać prawidłową higienę jamy ustnej, odżywiać się racjonalnie, uzupełniać związki fluoru, jak najwcześniej leczyć objawy próchnicy oraz zwiększać swoją wiedzę w zakresie edukacji zdrowotnej . We wszystkich tych obszarach aktywnie działa Akademia Aquafresh, której podstawowym celem jest poszerzanie wiedzy rodziców i kształtowanie prawidłowych nawyków wśród dzieci w zakresie higieny jamy ustnej.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij