TERRITORY

Wirtualna scenografia oblężonego ukraińskiego miasta w transmisji online

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wirtualna scenografia oblężonego ukraińskiego miasta w transmisji online

Firma Veles Productions, specjalizująca się w produkcji nowych światów przy użyciu technologii wirtualnej rzeczywistości, odpowiadała za przygotowanie scenografii specjalnego programu „Rok Wojny” emitowanego 24 lutego 2023 roku przez „Super Express” na se.pl oraz kanale YouTube tej marki.

Zastosowana technologia zabiera widza na wojnę. To, co oglądał widz, to nie wytwór wyobraźni pracowników studia graficznego, ale autentyczne modele 3D zeskanowane metodą fotogrametrii z ostrzelanych miast i wsi Ukrainy. Budynki i pojazdy zostały zeskanowane z ogromną precyzją o detal i dopracowane przez grafików na terenie Ukrainy.

Dochód ze sprzedaży tychże modeli 3D na potrzeby realizacji wydania specjalnego został przekazany na odbudowę Ukrainy.

– Na potrzeby Roku Wojny sięgamy po technologie, które wykorzystują tylko największe telewizje. Realistyczne scenografie wirtualne oparte są o silnik graficzny czasu rzeczywistego Unreal Engine 5.1. Wykorzystamy system trackingu Stype RedSpy 3 oraz ramię ze sterowaną głowicą Stype Human Crane. Tego jeszcze w transmisjach online nie było – mówi Martynian Rozwadowski, szef działu technologii w Veles Productions.

Jędrzej Nowak, dyrektor działu audio i wideo Time S.A. (wydawca m.in. „Super Expressu”), jest tak zadowolony z efektu, że zapowiada stały udział rozszerzonej rzeczywistości.

Współpraca z Veles Productions to przyjemność dla każdego producenta. To ekipa, która pozytywnie odpowiedziała na wszystkie nasze oczekiwania i, bazując na swoim doświadczeniu, dała nam ogromne wsparcie, a to wbrew pozorom nie zdarza się tak często – mówi Nowak.

Z kolei Artur Paprocki, prezes Veles Productions, podkreśla, że wykorzystanie technologii rozszerzonej rzeczywistości w programie „Super Expressu” jest świetnym przykładem na tworzenie pomostów pomiędzy światem fizycznym i cyfrowym dla nachodzącej nowej domeny mediów jaką jest metaverse.

– Veles Productions planuje realizację nowych projektów z wykorzystaniem tych technologii, które będą docierać do naszej codzienności na rynku mediów, gier oraz produkcji filmowej – zapowiada Paprocki.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij