Dom, który oszczędza

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dom, który oszczędza

Ministerstwo Środowiska przygotowało aplikację mobilną „Dom, który oszczędza”. Aplikacja ma przybliżyć użytkownikom korzyści z budowy domu energooszczędnego i pasywnego, w tym przede wszystkim wysokość oszczędności z ogrzewania i wentylacji w porównaniu do budynków konwencjonalnych.

„Dom, który oszczędza” to aplikacja mobilna symulująca budowę domu jednorodzinnego. Jej celem jest przybliżenie idei budownictwa energooszczędnego i pasywnego osobom, które dopiero myślą o budowie domu lub już ją planują.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Aplikacja krok po kroku, od wyboru fundamentów do instalacji systemu wentylacyjnego, przeprowadza użytkownika przez poszczególne etapy budowy domu. Każdy kolejny etap „budowy” jest uzupełniony o informacje merytoryczne na temat technologii i konstrukcji domów energooszczędnych i pasywnych. Wspomniane wskazówki można przeczytać, klikając w ikonkę „i”.

Po zakończeniu projektu użytkownik dowie się, ile energii do ogrzewania i wentylacji zużyje rocznie jego nowy dom oraz ile będzie za to musiał zapłacić. Porówna też wysokość oszczędności na rachunkach – w odniesieniu do domu konwencjonalnego.

Aplikację można pobrać w sklepie Google Play, a niebawem będzie też dostępna na urządzeniach z systemem iOS.

Aplikacja stanowi element kampanii „Dom, który dla mnie oszczędza”. Więcej informacji na temat budownictwa energooszczędnego i pasywnego można znaleźć na stronie. Znajdują się na niej artykuły, które w przystępny sposób tłumaczą zasady projektowania oraz budowy domów energooszczędnych i pasywnych, przedstawiają technologie odnawialnych źródeł energii i omawiają koszty związane z budową domów przyjaznych środowisku. Na stronie zamieszczono również kalkulator pozwalający oszacować oszczędności, które przynoszą domy energooszczędne oraz pasywne w stosunku do tych budowanych konwencjonalnie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij