Świat za sto lat - ekologiczny konkurs z okazji Światowego Dnia Wody

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Świat za sto lat - ekologiczny konkurs z okazji Światowego Dnia Wody

Światowy Dzień Wody to święto ustanowione przez ONZ, obchodzone co roku 22 marca. Do międzynarodowej inicjatywy postanowił przyłączyć się Program Edukacji Morskiej w Gdańsku, realizując pod patronatem Ośrodka Informacji ONZ ogólnopolski konkurs dla młodzieży.

W tym roku obchody Światowego Dnia Wody realizowane są pod hasłem Woda i zrównoważony rozwój i mają szczególną wymowę, ponieważ na 2015 rok przypada 70 rocznica istnienia Organizacji Narodów Zjednoczonych. To dobry moment na podsumowanie dotychczasowych działań i wyznaczenie nowych celów dla społeczeństwa globalnego. W tym spojrzeniu w przyszłość pomóc mają uczestnicy kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu realizowanego przez Program Edukacji Morskiej w Gdańsku. Uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych przedstawią swoją wizję świata w 2115 roku w formie plakatów. Konkurs „Świat za sto lat” został wpisany w program polskich obchodów 70-lecia ONZ.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Organizacja Narodów Zjednoczonych docenia i podkreśla wielkie znaczenie współpracy z partnerami prowadzącymi działania edukacyjne skierowane do młodzieży i angażowania jej w zagadnienia poruszane przez ONZ. Kwestie zrównoważonego rozwoju świata znajdują się w centrum uwagi Organizacji, a ich promocja wśród młodzieży wywrze niewątpliwy wpływ na to, jak nasza planeta będzie wyglądała w przyszłości i jak będą żyć przyszłe pokolenia” – mówi Mariola Ratschka, p.o. Dyrektora Informacji ONZ w Warszawie.

Prace konkursowe nadsyłać można do 31 maja. Na stronie www.programedukacjimorskiej.pl cyklicznie będą ukazywały się materiały edukacyjne nawiązujące do tematyki tegorocznego hasła Światowego Dnia Wody, w skali globalnej i lokalnej. Działania podejmowane w duchu zrównoważonego rozwoju na przykładzie Gdańska przedstawi partner merytoryczny – Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. Laureaci konkursu wypłyną w wakacyjny rejs po wodach Zatoki Gdańskiej. Sponsorami konkursu oraz nagrody głównej są Ferrero Polska, w ramach akcji Kinder+Sport oraz Grupa LOTOS S.A. Podczas rejsu uczniowie prowadzić będą foto-dziennik pokładowy, przy wykorzystaniu aparatów Fujifilm XP80 ufundowanych przez partnera technologicznego konkursu. 

Jak mówi chińskie przysłowie: „Jeśli myślisz rok naprzód, sadź ryż. Jeśli myślisz 10 lat naprzód, sadź drzewo. Lecz jeśli myślisz 100 lat naprzód, ucz dzieci.” To właśnie działania młodzieży będą miały szczególny wpływ na obraz świata i warunków życia przyszłych pokoleń.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij