Nakręcanie się na pomaganie w Bridgestone Stargard

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Nakręcanie się na pomaganie w Bridgestone Stargard

Aż 2,5 tony – taki jest cel tegorocznej akcji „Nakręć się na pomaganie” w Bridgestone Stargard.

To druga odsłona przedsięwzięcia, w ramach którego każda zebrana tona nakrętek pozwala zdobyć ponad 1000 zł na turnus rehabilitacyjny dla niepełnosprawnego dziecka. Inicjatywa ma również proekologiczny charakter, ponieważ zebrane nakrętki są poddawane recyklingowi.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W akcji „Nakręć się na pomaganie” mogą wziąć udział nie tylko pracownicy Bridgestone Stargard, ale również członkowie ich rodzin, przyjaciele i wszyscy mieszkańcy regionu, którzy mają możliwość, by przekazać nakrętki osobom zatrudnionym w firmie.

Nakrętkowe szaleństwo

– Pierwsza edycja akcji „Nakręć się na pomaganie” cieszyła się sporym zainteresowaniem, dlatego zdecydowaliśmy się ponownie przystąpić do działania i połączyć przyjemne z pożytecznym – mówi Joanna Dudek z Bridgestone Stargard. – Wielu z nas kupuje na co dzień wodę butelkowaną, soki, mleko, oraz środki chemiczne takie, jak płyny do płukania i prania. W naszej firmie pracuje ponad 800 osób. Dodajmy jeszcze wszystkich chętnych do pomocy mieszkańców Stargardu. Jeśli każdy z nas regularnie będzie oddzielał nakrętki od opakowań wszystkich wspomnianych produktów, bez problemu uda nam się zebrać 2,5 tony nakrętek – mówi Kinga Parasiak z Bridgestone Stargard.

Zbiórka nakrętek podczas pierwszej edycji akcji pozwoliła uzyskać środki na turnus rehabilitacyjny dla 4-letniego Czarka. Z kolei adresatem tegorocznej akcji będzie Dawid, który choruje na mózgowe porażenie dziecięce, niedowład czterokończynowy, epilepsję i astmę oskrzelową. Każdego dnia dzielnie walczy, aby poprawić swój stan zdrowia i sprawność, jednak potrzebuje regularnych zajęć i turnusów rehabilitacyjnych.

Drugie życie pomocnej nakrętki

Każda tona nakrętek zebranych przez pracowników Bridgestone Stargard, ich bliskich i przyjaciół zamieniana jest na wymierną pomoc finansową. Wiele osób zastanawia się, co dzieje się z takimi nakrętkami po zakończeniu akcji.

– Nakrętki przerabiamy na surowiec wtórny, tzw regranulat, który w dalszym procesie przetwarzany jest na nowe zakrętki, opakowania, czy nawet narzędzia codziennego użytku – mówi Mirosław Marszałek z firmy Tworzywa Sztuczne Adamczyk. – Zbierając nakrętki, możemy sprawić, że nie znajdą się one w nieodpowiednim miejscu, takim jak np. okoliczne parki czy lasy. Jako firma zajmująca się recyklingiem cieszymy się również, gdy w zamian za nakrętki możemy zaoferować pieniądze, które zostaną przekazane na szczytny cel – dodaje Mirosław Marszałek.

Segregacja odpadów, np. oddzielanie plastikowych nakrętek od pozostałych śmieci pozwala oszczędzić czas i pieniądze. Wystarczy tylko pamiętać o tym, że nawet takie proste działania mogą mieć ważne skutki, zarówno dla środowiska jak i pojedynczych osób.

Nakręcona organizacja

Aby jak najlepiej zorganizować zbiórkę nakrętek, na terenie całej firmy (w każdym dziale oraz na stołówce) umiejscowowane zostały oznakowane pojemniki z logo akcji „Nakręć się na pomaganie”. Zbiórka potrwa do końca sierpnia 2015 i można przyłączyć się do niej w każdej chwili. Organizatorzy nie mają wątpliwości, że w ciągu tych kilku miesiący uda im się zebrać niezbędną ilość nakrętek, a niewykluczone, że dzięki wsparciu i pomocy wszystkich zainteresowanych osób może ona przewyższyć zakładane oczekiwania.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij