Gemius, Nielsen i Millward Brown z jednym pomiarem mediów

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Gemius, Nielsen i Millward Brown z jednym pomiarem mediów

Firmy Gemius, Nielsen i Millward Brown przygotowują się do wprowadzenia na rynek projektu połączenia badań mediów – telewizji, internetu, prasy i radia. Dzięki temu reklamodawcy otrzymają jedną multimedialną bazę danych do planowania kampanii reklamowych.

To bardzo dobra wiadomość dla reklamodawców, agencji reklamowych i wydawców. Koncepcja badania, nad którym pracują trzy polskie firmy badawcze, ma szansę zrewolucjonizować rynek reklamowy. Pomiar umożliwi planowanie i emitowanie reklam z uwzględnieniem wszystkich rodzajów mediów i treści reklamowych (w tym również wideo i mobilnych), a także profilu społeczno-demograficznego oraz konsumenckiego grup docelowych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Planowane działania

Prezesi spółek Gemius, Nielsen i Millward Brown zapowiadają konsekwentne realizowanie planu, aby jak najszybciej wprowadzić na rynek nowy projekt badawczy. Dane dotyczące telewidzów, internautów, słuchaczy radia i czytelników prasy zostaną połączone w jednolitą i multimedialną bazę. W jej skład wejdą także wyniki pomiaru konsumpcji dóbr i usług realizowanego przez Millward Brown pod nazwą Target Group Index (TGI). Pozwoli to klientom na planowanie działań reklamowych w oparciu o łączny pomiar wszystkich mediów.

Obecnie prowadzone są prace tak, aby finalny produkt badawczy jak najlepiej odpowiadał na potrzeby reklamodawców – był intuicyjny w użyciu i pozwalał w łatwy sposób poruszać się wśród wielości zgromadzonych danych.

Niezależnie od wspólnych działań Gemius przygotowuje się , aby jak najszybciej przejść na dzienny system dostarczania danych (obecnie jest miesięczny), które będą prezentować sposób, w jaki internauci korzystają ze stron WWW za pomocą poszczególnych typów urządzeń (w tym tabletów i smartfonów). Gemius zapowiada wdrożenie tej funkcjonalności już w lipcu. To rozwiązanie, wzorowane na badaniu telewizji, umożliwi klientom bieżącą analizę zachowań internautów na podstawie najbardziej aktualnych danych, pochodzących z minionego dnia. Badanie zostanie również w krótkiej perspektywie wzbogacone o wyniki dotyczące aplikacji i multimediów na urządzeniach mobilnych.

Powstanie ekosystem badawczy obejmujący wszystkie media

– Naszym głównym celem jest dostarczenie najlepszego produktu, jakim jest pomiar internetu w skali globalnej. Od 10 lat badamy świat online. Obserwujemy rewolucję cyfrową, która postępuje za granicą, i wiemy, że udostępnienie danych dziennych jest rozwiązaniem, które nas do niej zbliża – tłumaczy Piotr Ejdys, prezes firmy Gemius. – Jednocześnie pracujemy nad rozszerzeniem zasięgu naszych działań, podejmując współpracę z partnerami biznesowymi. Dzięki tej współpracy włączymy internet do większego ekosystemu badań marketingowych i planowania mediów. 

Z kolei Elżbieta Gorajewska, dyrektor zarządzający firmy Nielsen Audience Measurement, wyjaśnia: – Ten projekt to dla nas doskonała okazja, aby wdrożyć praktykę badawczą, która od lat funkcjonuje w USA i na rynkach europejskich, np. we Włoszech. Telewizja ma niezmiennie silną pozycję na rynku reklamy. Jego drugim filarem jest internet, który jest coraz silniejszy i można go traktować jako medium komplementarne do telewizji. Oba te środki przekazu występują obok siebie w mediaplanach. Rynek oczekuje więc spójnych danych dla tych dwóch mediów – przekonuje szefowa Nielsen Audience Measurement.

Natomiast Krzysztof Kruszewski, prezes firmy Millward Brown, która od ponad 20 lat jest aktywna w biznesie związanym z mediami, komentuje: – Jedną z największych potrzeb naszych klientów jest dostęp do danych, które obejmują cały rynek, w tym internet. Dla marketerów ważniejsze od tego, w jakim modelu będą emitować reklamy, jest to, aby dotrzeć z przekazem do odpowiedniej grupy docelowej. Tymczasem konsumenci są rozproszeni. Korzystają nie tylko z różnych mediów, ale też z wielu urządzeń, na ekranach których przeglądają internet. Dlatego cieszymy się, że już niebawem rynek otrzyma nową i niespotykaną dotąd jakość – podsumowuje Kruszewski.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij