Technologia iBeacon dostępna Starym Browarze

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Technologia iBeacon dostępna Starym Browarze

Firma Surgebeacon we współpracy z firmą 3R zakończyły pierwszy etap wdrażania technologii iBeacon w Starym Browarze w Poznaniu.

Efektem wdrożenia pierwszego etapu projektu jest wirtualny przewodnik po znajdujących się w Starym Browarze dziełach sztuki. To wielokrotnie nagradzany, jedyny w Polsce i jeden z nielicznych na świecie obiektów handlowych, które wycieczki zwiedzają niczym muzeum. Dzięki iBeaconom każdy, kto ma na swoim telefonie bezpłatną aplikację „Stary Browar” podchodząc w pobliże eksponatu otrzyma na smartfon informację na jego temat. Dodatkowo będzie też mógł wziąć udział w quizie, w którym nagrodą jest odwiedzenie niedostępnych miejsc historycznego Starego Browaru.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Kolejne etapy wdrożenia

Firma Surgebeacon już przygotowuje się do wdrożenia w Starym Browarze kolejnego etapu funkcjonalności aplikacji. Łącznie w ramach projektu planowane są cztery etapy.

- Stary Browar to miejsce, które od lat wyznacza trendy technologiczne w swojej branży i niewątpliwie jeszcze długo pozostanie prekursorem wielu nowych, użytecznych i mile zaskakujących klientów rozwiązań. To bez wątpienia zasługa Właściciela i Zarządu, którzy doskonale rozumieją zmieniające się potrzeby dzisiejszego klienta i branży. W kolejnych tygodniach zamierzamy uruchomić tu dwie bardzo przydatne funkcjonalności: nawigację po centrum w czasie rzeczywistym i zapamiętywanie miejsca zaparkowanego samochodu. Dla stałych użytkowników aplikacji przewidzieliśmy specjalne bonusy i nagrody. Najważniejsze dziś to fakt, że statystyki jasno pokazują, że zdecydowana większość użytkowników aplikacji to użytkownicy z włączonym Bluethoothem. To oznacza, że praktycznie każdy klient może już korzystać z udogodnień jakie niesie technologia iBeacon wraz z aplikacją mobilną Starego Browaru. Jasno pokazuje to, że nie istnieje już żadna bariera ani dla klientów tego typu obiektów, ani dla osób decydujących o wdrożeniach technologii w innych nieruchomościach– wyjaśnia Marcin Dąbrowski, jeden z założycieli firmy Surgebeacon. 

Innowacyjność jest jednym z haseł przewodnich wszystkiego, co od samego początku powstaje w Starym Browarze, dlatego naturalnym jest tu sięganie po najnowsze rozwiązania technologiczne.

- Od lat udostępniamy przestrzeń Starego Browaru do testowania najnowszych technologii. Możemy śmiało powiedzieć, że przyczyniamy się w ten sposób do ich rozwoju, bo nie wszystko da się przecież przetestować w laboratorium. Bycie częścią procesów, które kształtują naszą przyszłość, daje nam dużo satysfakcji. Już dziś myślimy o tym, co będzie jutro, a jutro to omnichanneling w naszych unikalnych, ceglanych przestrzeniach, w pełni wykorzystujący społeczny i komercyjny potencjał internetu. – mówi Magdalena Kowalak, Prezes Zarządu Starego Browaru.

Technologia iBeacon działa w Starym Browarze od połowy kwietnia br. Aplikacja mobilna dostępna jest na smartfony z systemem Android i iOS.

- Stary Browar jest prekursorem, ale przygotowujemy już kolejne wdrożenia. W naszych planach na najbliższe dwa kwartały są sieci sklepów, gastronomia i obiekty sportowe. Ponadto pozyskaliśmy do współpracy mocnych partnerów z branży aplikacji mobilnych, którzy chcą angażować się we wspólne projekty. – dodaje Marcin Dąbrowski z Surgebeacon.

Czym są iBeacony?

To niewielkie sensory umożliwiające bardzo dokładne pozycjonowanie obiektów wewnątrz budynków. Komunikują się one za pośrednictwem technologii Bluetooth ze smartfonami wyposażonymi w stosowną aplikację mobilną. Interpretuje ona owe sygnały, wyświetlając kontekstowe treści w zależności od miejsca, w którym aktualnie znajduje się użytkownik telefonu. Są to różnego rodzaju przydatne informacje ściśle związane z konkretną lokalizacją. Mogą ułatwiać poruszanie się po obiekcie, przekazywać informacje o promocjach i ofertach specjalnych. Dzięki iBeaconom możliwa jest precyzyjna nawigacja wewnątrz budynku wszędzie tam, gdzie GPS nie jest wystarczająco dokładny lub po prostu nie ma zasięgu.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij