Rekordowa liczba zgłoszeń z Polski w międzynarodowym konkursie kreatywności Cannes Lions 2015

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Rekordowa liczba zgłoszeń z Polski w międzynarodowym konkursie kreatywności Cannes Lions 2015

Ponad 40 000 prac z całego świata walczy o prestiżowe kanneńskie lwy.

W 62 edycji festiwalu Cannes Lions, który odbędzie się w dniach 21 – 27 czerwca 2015 we francuskim Cannes, biorą udział 243 prace z Polski. Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, które jest oficjalnym przedstawicielem festiwalu w Polsce potwierdza, że to dotychczas największa liczba polskich prac zgłoszonych w tym prestiżowym konkursie kreatywności i o 108 prac więcej niż w poprzedniej edycji Cannes Lions (było 135 zgłoszeń w 2014 roku). Najwięcej zgłoszeń jest w kategoriach Direct (39), Media (29), Promo & Activation (22), PR Lions (22) oraz Cyber (21). Dużym zainteresowaniem cieszą się przedstawione w zeszłym roku kategorie, jak Heatlh i Innovation, gdzie w sumie zgłoszono 19 prac. W tym roku już 94 firmy z Polski – reklamodawcy, agencje reklamowe i PR, domy produkcyjne i mediowe – uczestniczą w walce o prestiżowe kanneńskie lwy, czyli tak zwane oskary branży reklamowej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Prace w tegorocznej edycji konkursu Cannes Lions oceniać będzie 366 osobowe jury, w którego składzie są dwie osoby z Polski: Maciej Waligóra (DDB&tribal) w kategorii Cyber oraz Sebastian Stępak (MSL Warsaw) w kategorii PR Lions.

W sumie w tegorocznym konkursie Cannes Lions zgłoszono 40 133 prace z całego świata, najwięcej w kategoriach Outdoor, Press i Media. Dwa razy więcej prac zgłoszono w kategorii Creative Effectiveness. W Lions Health jest ponad 30 proc. więcej zgłoszeń niż w roku poprzednim. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się kategorie Branded Content & Entertainment (+18 proc.), Film (+8 proc.) i Film Craft (+6 proc.). Spośród 845 zgłoszeń do Lions Innovation, 619 prac dotyczy kreatywnego wykorzystania danych (Creative Data Lions). Najwięcej zgłoszeń w tej kategorii pochodzi z Japonii, Wielkiej Brytanii, USA i Niemiec.

Warto zaznaczyć, że już 166 prac zgłoszono w nowej kategorii tegorocznego konkursu - Glass Lion: The Lion for Change. Jej celem jest uhonorowanie działań na rzecz równości płci, w tym przeciwdziałanie dyskryminacji i łamanie stereotypów postrzegania kobiet i mężczyzn. Cały dochód ze zgłoszeń w tej kategorii trafi na cele charytatywne, które wybierze jury Cannes Lions podczas festiwalu.

Philip Thomas, przewodniczący festiwalu Cannes Lions, tak skomentował poziom tegorocznych zgłoszeń: ,,branża (reklamowa) wierzy w kreatywność będącą siłą napędową dla biznesu i dla marek. Cannes Lions są wyznacznikiem najwyższej kreatywności i to ekscytujące widzieć marketerów z całego świata, którzy motywują siebie i swoje agencje do przygotowania naprawdę wspaniałych prac, mogących z powodzeniem konkurować na międzynarodowej arenie podczas Cannes Lions.’’

Więcej informacji i bieżące wiadomości dotyczące festiwalu Cannes Lions 2015 znajdują się na stronie.

Wyłącznym przedstawicielem festiwalu Cannes Lions w Polsce jest Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij