Dirlango kupuje Netsprinta i zapowiada wyjście na rynki zagraniczne

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Dirlango kupuje Netsprinta i zapowiada wyjście na rynki zagraniczne

Dirlango, spółka należąca do Łukasza Wejcherta i Macieja Żaka, przejmuje 70% akcji Netsprint S.A., będącego m.in. właścicielem sieci reklamowych Adkontekst i ContentStream. Netsprint już zapowiada mocniejsze wyjście poza Polskę.

“Netsprint ma unikalne, technologiczne DNA. Bardzo je cenię. To ono od 14 lat jest siłą napędową firmy. Dzięki temu spółka już nieraz była w stanie zmieniać się, elastycznie reagując na potrzeby rynku. To świetny fundament do dalszego rozwoju. Jestem pewien, że wspólnie stworzymy unikalne produkty w Polsce i zagranicą” – mówi Łukasz Wejchert, Dirlango.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Netsprint zamknął 2014 rok przychodami w wysokości 19,3 mln zł, co oznaczało 20% wzrost w stosunku do poprzedniego roku, przy zysku EBITDA 1,85 mln zł. Firma zatrudnia ponad 70 osób, w większości od lat związanych z Netsprintem.

„Cieszymy się, że świetny zespół Netsprinta dołączy do nas. Inwestujemy w firmę, która z powodzeniem konkuruje z globalnymi graczami. Netsprint będzie trzecią naszą spółką na rynku nowoczesnej reklamy, obok LeadR i JustWIFI” - dodaje Maciej Żak, Dirlango. Firma Dirlango ma również udziały m.in. w spółkach iTaxi oraz Virgin Mobile Polska.

Netsprint, który w kwietniu 2015 r. przekształcił się w spółkę akcyjną, specjalizuje się w technologiach wspierających marketing internetowy. Jest właścicielem największej polskiej sieci reklamy kontekstowo-behawioralnej Adkontekst i największej w Polsce sieci content marketingu ContentStream, które emitują reklamy w czołowych polskich portalach i serwisach tematycznych. 

Kluczowe dla Netsprinta obszary rozwoju to reklama kontekstowa i behawioralna, content marketing oraz big data i personalizacja reklam. Firma inwestuje również w reklamę dla e-commerce i reklamę mobilną. Co ważne, Netsprint łączy je ze sobą, tworząc polski ekosystem reklamowy - który dla reklamodawców i wydawców jest alternatywą do globalnych graczy.

“Zdecydowaliśmy się na współpracę z Dirlango, bo dzielimy te same wartości i wierzymy, że działając razem będziemy w stanie budować lepsze produkty i skutecznie wzmacniać swoją pozycję. Dla nas ta transakcja to wyraźny  sygnał, że firmy technologiczne made in Poland mają przed sobą jasną przyszłość”- podsumowuje Artur Banach, prezes zarządu Netsprinta. 

Po transakcji zarząd Netsprint S.A. pozostaje w niezmienionym składzie  - tworzą go Artur Banach, wieloletni prezes oraz Łukasz Duda, chief revenue officer. Dotychczasowi udziałowcy Netsprinta (6 osób prywatnych, w tym Artur Banach), pozostają współwłaścicielami spółki. Natomiast firma Dirlango zostaje udziałowcem większościowym i inwestorem strategicznym.

W efekcie transakcji Netsprint zdobędzie pieniądze na dalszy rozwój technologii i sieci sprzedaży oraz zwiększenie przychodów z rynków  zagranicznych. Dzisiaj, poza Polską, firma ma także klientów w Skandynawii i krajach nadbałtyckich.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij