Grupa Dentsu Aegis Network Polska Partnerem Strategicznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Narodowym Dostawcą Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016™

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Grupa Dentsu Aegis Network Polska Partnerem Strategicznym Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Narodowym Dostawcą Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016™

Grupa Dentsu Aegis Network Polska rozpoczyna współpracę ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce. Jako Partner Strategiczny grupa Dentsu Aegis Network Polska będzie wspierać działania ZPRP w zakresie zintegrowanych działań marketingowych.

Dentsu Aegis Network Polska jako Narodowy Dostawca EHF EURO 2016 będzie uczestniczyć w kreacji i realizacji działań promocyjno-komunikacyjnych, które są związane z Mistrzostwami Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016™. 

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

- Strategiczne partnerstwo z ZPRP jest wynikiem podjęcia decyzji o rozwoju w ramach struktur Dentsu Aegis Network Polska kompetencji związanych z marketingiem sportowym. Know-how czerpiemy od najlepszych. Dentsu Inc. ma unikalne doświadczenia w tym zakresie. Wierzę, że dzięki naszym kompetencjom i przewadze konkurencyjnej w zakresie innowacji, technologii i data przyczynimy się do rozwoju piłki ręcznej, która z każdym rokiem będzie jeszcze bardziej ekscytującą dla kibiców, marek oraz mediów, równocześnie poszerzając grupę odbiorców tej dyscypliny – mówi Sławomir Stępniewski, CEO Dentsu Aegis Network Polska & Eastern Europe.

Jako Partner Strategiczny Związku Piłki Ręcznej w Polsce spółki należące do Dentsu Aegis Network Polska będą odpowiadać za trzy główne obszary: wsparcie ZPRP jako organizacji, wsparcie reprezentacji Polski oraz działania CSR Związku mające na celu popularyzację piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży. Działania wspierające ZPRP obejmą m.in.: uczestnictwo w opracowaniu strategii marketingowej Związku na lata 2015-2018, strategię promocji piłki ręcznej, zdefiniowanie polityki sponsoringowej i przygotowanie strategii współpracy promocyjno-komunikacyjnej z klubami oraz okręgowymi związkami piłki ręcznej począwszy od roku 2016.

- Jesteśmy dumni z faktu, iż firma o tak globalnej reputacji i światowej marce będzie odpowiadała za promocję polskiej piłki ręcznej. Bardzo się cieszymy, iż agencja, która współpracuje z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim i odpowiada za marketing Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku, będzie również dbała o wizerunek Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jestem przekonany, iż nasza współpraca będzie długotrwała i oparta na stabilnych fundamentach – powiedział Prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki.

Osobnym projektem będzie wsparcie marketingowe odbywających się w Polsce Mistrzostw Europy Polska 2016. Spółki należące do Dentsu Aegis Network Polska będą współkreować i uczestniczyć w realizacji działań promocyjnych związanych z Mistrzostwami oraz wydarzeniami przedturniejowymi, m.in. w losowaniu grup finałowych, które odbędzie się 19 czerwca w Krakowie.

W ramach Grupy Dentsu Aegis Network Polska zostanie powołany interdyscyplinarny zespół, który będzie odpowiadał za realizację działań, które obejmuje umowa. Rolę koordynatora działań będzie odgrywać agencja Isobar Polska.

Działanie globalne dają nam możliwość lepszego zrozumienia klientów i bardziej efektywnego odpowiadania na stojące przed nimi wyzwania. W Isobar Polska budujemy komunikację poprzez konsekwentne wdrażanie wizji „ideas without limits” oraz poprzez wykorzystywanie ekosystemu istniejącego w ramach grupy Dentsu Aegis Network Polska. Bardzo cieszy nas szeroki zakres współpracy ze Związkiem i możliwość realnego wpływu na popularność piłki ręcznej w Polsce oraz dalszy rozwój naszych kompetencji w dziedzinie marketingu sportowego – mówi Monika Bierwagen, President&Managing Director Isobar Polska.

Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn odbędą się w Polsce w styczniu przyszłego roku. Do turnieju zakwalifikowało się 16 najlepszych europejskich drużyn. Mecze odbędą się w Gdańsku, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. Będzie to najważniejsze wydarzenie w 97-letnie historii polskiej piłki ręcznej.

- Mamy pełną świadomość potencjału, jaki daje nam EHF EURO 2016 w kontekście promocji piłki ręcznej w Polsce, ale także promocji kraju i polskich miast. Tak prestiżowe wydarzenie to ogromna szansa, którą chcemy w pełni wykorzystać. Cieszymy się z rozpoczynającej się współpracy z zespołem firmy Dentsu Aegis Network Polska. Wspólnie przygotowujemy bardzo precyzyjny plan działań promocyjnych, który będziemy konsekwentnie realizować począwszy od losowania w Krakowie aż do ostatniego dnia Mistrzostw. Sukces EHF EURO 2016 będzie wypadkową wielu synergicznych działań zarówno na polu promocyjnym, organizacyjnym, jak i sportowym – powiedział Wiceprezes ZPRP ds. EURO 2016 Marcin Herra.

Dentsu Inc.  ma bogate doświadczenie we współpracy z międzynarodowymi federacjami sportowymi oraz w realizacji projektów związanych z promocją masowych imprez sportowych. Kompetencje są szerokie: począwszy od opracowania strategii sportowego wydarzenia, poprzez pozyskanie sponsorów, nagłośnienie medialne, wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań aż po broadcasting i licencjonowanie relacji. Już w 1984 roku grupa realizowała projekty dla organizatorów Igrzysk Olimpijskich w Los Angeles. W swoim portfolio Dentsu Inc. ma m.in. współpracę z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim (IOC), Międzynarodową Federacją Piłki Nożnej (FIFA), Międzynarodową Organizacją Lekkiej Atletyki (IAAF). W kwietniu 2014 roku Dentsu Inc. podpisało kontrakt z  Japońskim Komitetem Olimpijskim, który odpowiada za organizację Letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich, które odbędą się w 2020 r. w Tokio.  Denstu Inc. będzie współtworzyło strategię marketingową igrzysk, a także będzie odpowiadać za pozyskanie sponsorów oraz za licencjonowanie transmisji.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij