Kujawscy Zapylacze w komplecie – premiera filmu z ostatnim bohaterem akcji

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Kujawscy Zapylacze w komplecie – premiera filmu z ostatnim bohaterem akcji

Czy wiecie, że gdyby na świecie zabrakło pszczół nie mielibyśmy warzyw, owoców, bawełny czy migdałów? Na co dzień nie doceniamy pszczołowatych, pożytecznych owadów, które zapylają rośliny.

Żeby przypomnieć społeczeństwu o ich niezastąpionej roli, organizator programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” stworzył akcję Kujawscy Zapylacze. Trzech śmiałków wciela się w rolę pszczół i próbuje przejąć ich codzienne obowiązki - zapylanie roślin. Antek, trzeci spośród Kujawskich Zapylaczy, w najnowszym filmie odkrywa przed nami trudy i znoje podjętego przez siebie wyzwania. Organizatorzy 5., jubileuszowej edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” zapraszają na Wielki Dzień Pszczół, który odbędzie się 8 sierpnia w ogrodach botanicznych i parkach narodowych w całej Polsce. Wtedy będzie można dowiedzieć się więcej na temat pszczołowatych, a w wybranych miastach spotkać się z Kujawskimi Zapylaczami.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Albert Einstein powiedział, że w dniu, w którym na Ziemi umrze ostatnia pszczoła, ludziom pozostaną zaledwie cztery lata życia. Ten scenariusz, niczym z filmu science fiction, nie jest jednak niemożliwy. Choć pszczoły kojarzymy zazwyczaj z miodem, zawdzięczamy im dużo więcej. Od zapylania roślin zależy bowiem 1/3 żywności na ziemi. Gdyby ich zabrakło, człowiek musiałby zastąpić te pożyteczne owady w ich ciężkiej pracy. Na świecie istnieją już rejony, gdzie ludzie ręcznie zapylają rośliny z powodu masowego wymarcia pszczół. Organizatorzy programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, aby zwrócić uwagę na ten ważny problem, zorganizowali niecodzienną akcję.

Trzech śmiałków, Kujawskich Zapylaczy, wcieliło się w rolę pszczół i wyruszyło by zapylać rośliny. Na Facebooku, na profilu programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” ukazał się właśnie kolejny film z ich udziałem. To już trzecia i ostania odsłona akcji, w której uzbrojeni w lupy i pędzle śmiałkowie, starają się zastąpić te pożyteczne owady, zapylając rośliny. Antek, walczący z alergią, postanawia sprawdzić, czy zapylanie rzepaku to prosta sprawa.

Jak zatem zostać przyjacielem pszczół? Wystarczy stosować się do kilku prostych zasad. Zapylacze będą nam wdzięczni za: niewypalanie traw, stosowanie naturalnych nawozów i środków ochrony roślin, zakładanie ogródków z kwiatami i ziołami miododajnymi, utrzymywanie w ogródkach dzikich zakątków oraz budowanie sztucznych gniazd.

- Mamy nadzieję, że Kujawscy Zapylacze przekonają jak najwięcej Polaków do tego, że warto być przyjacielem pszczół, owadów bez których nie byłoby świeżych warzyw, owoców, dżinsów czy bawełnianych koszulek – mówi Małgorzata Strzelec z firmy ZT „Kruszwica” S.A., organizatora programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Kujawskich Zapylaczy będzie można spotkać na żywo w wybranych ogrodach botanicznych i zoobotanicznych w ramach obchodów trzeciej edycji Wielkiego Dnia Pszczół, które odbędą się już 8 sierpnia. Tego dnia dzięki zaangażowaniu placówek przyrodniczych z całej Polski będziemy dowiedzieć się jak wiele produktów zawdzięczamy pszczołowatym, poznać tajniki ich ciężkiej pracy i przekonać się jak łatwo można zostać przyjacielem pszczół na 5! Na zwiedzających czekają liczne atrakcje, m.in.: warsztaty budowania domków dla pszczół dziko żyjących, spotkania z pszczelarzami, degustacja miodu czy gry i zabawy połączone z nauką o zapylaczach.

Filmy z Kujawskimi Zapylaczami można znaleźć na profilu Facebook „Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom” wraz z wieloma ciekawostkami na temat tych owadów.

Za stworzenie idei kreatywnej, strategię komunikacji akcji Kujawscy Zapylacze, planowanie i zakup mediów oraz realizację działań odpowiada Starcom MediaVest Group we współpracy z ZT „Kruszwica” S.A. i agencją PR Garden of Words.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij