Komisja Europejska inwestuje w polską technologię rozpoznawania emocji

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Komisja Europejska inwestuje w polską technologię rozpoznawania emocji

Quantum Lab zajmująca się technologią rozpoznawania emocji na podstawie analizy mimicznej, jako jedna z trzech polskich firm zakwalifikowała się do pierwszego etapu programu dla małych i średnich przedsiębiorstw Horyzont 2020.

Firma z Gdańska, jedna ze spółek portfelowych Black Pearls VC, dzięki finansowaniu z programu Horyzont 2020 będzie mogła kontynuować badania nad sposobem mierzenia i odczytywania ludzkich emocji.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Prototyp silnika Xpress Engine powstał w ciągu niecałych dwóch lat dzięki pracy inżynierów - Krzysztofa Cywińskiego i Dariusza Kamowskiego oraz naukowca Konrada Bociana z Uniwersytetu SWPS - w oparciu o aktualną wiedzę naukową z dziedziny widzenia i uczenia się maszyn oraz psychologii emocji. Silnik Xpress Engine umożliwia odczytywanie sześciu podstawowych emocji na podstawie analizy mięśni twarzy. Do działania silnika, którego skuteczność szacowana jest na 91%, potrzebny jest wyłącznie dostęp do Internetu oraz podstawowa kamera w laptopie lub smartfonie.

Komisja Europejska otrzymała w sumie 2,029 wniosków, a 128 zostało wybranych do finasowania. Wśród nich tylko trzy z Polski. Znalezienie się w tym gronie to duże wyróżnienie dla Quantum Lab Poland dzięki grantowi w ramach programu Horyzont 2020 przeprowadzi badania i wdroży ich wyniki, aby znacząco ulepszyć dotychczasowe metody badania emocji w marketingu i reklamie. Pozwoli to również na zrobienie kolejnego kroku w stronę objęcia pozycji lidera w uczeniu maszyn rozpoznawania oraz analizy emocji w takich obszarach jak medycyna, psychoterapia oraz robotyka społeczna.

Dotychczas Quantum Lab. stworzyła aplikację do monitorowania nastroju “How Are You App”, która została zarekomendowana pacjentom i czytelnikom przez Polish Healthcare Journal oraz platformę badawczą ELLEN dedykowaną badaniom rynku i opinii. 

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij