Polska inicjatywa zaprezentuje się na EXPO

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Polska inicjatywa zaprezentuje się na EXPO

Realizowany od 2010 roku Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku został zaproszony do Mediolanu przez gospodarza pawilonu Kinder+Sport.

Młodzi żeglarze oraz laureaci ogólnopolskiego konkursu „Świat za sto lat” w dniach od 28 do 30 sierpnia będą zwiedzać wystawę światową oraz promować polską inicjatywę na arenie międzynarodowej.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku realizowany jest przez Miasto Gdańsk oraz Fundację Gdańską. Idea programu, w ramach którego w planie lekcji, obok matematyki i języka polskiego miało pojawić się hasło „rejs po  Zatoce Gdańskiej”, zrodziła się sześć lat temu. Dzięki udanej współpracy międzysektorowej, ambitny pomysł stał się rzeczywistością i wpisany został w system edukacji powszechnej gimnazjalistów z Gdańska. Od pierwszej edycji, jachty Programu zabrały już na pokład ponad 17 000 uczniów, którzy w trakcie kilkugodzinnego rejsu nauczyli się podstaw żeglarstwa oraz poznali historię oraz morskie tradycje swego miasta. 

 Program Edukacji Morskiej w Gdańsku rozwija się z każdą edycją, organizujemy ogólnopolski konkurs, uczniowie przeprowadzają badania wody, poszerzamy nasze działania o pikniki edukacyjne. Wizyta na EXPO to wspaniała okazja do zaprezentowania naszych dotychczasowych osiągnięć i promowania żeglarstwa, które jest sportem o niebywałym potencjale edukacyjnym – mówi Mateusz Kusznierewicz, Ambasador Miasta Gdańska ds. Morskich. 

Żeglarstwo jest jedną z trzech dyscyplin wspieranych w Polsce w ramach międzynarodowego programu Kinder+Sport. To projekt realizowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Oprócz edukacyjnych rejsów, co roku odbywają się rozgrywki siatkarskie dla uczniów IV, V i VI klas szkół podstawowych a od ubiegłego roku realizowana jest także kampania „Radość z pływania” dla uczniów trzech pierwszych klas szkół podstawowych. Wszystkim organizowanym w ramach Kinder+Sport projektom towarzyszy hasło „Ruch to radość”. To idea sportu, jako dostępnej dla wszystkich formy spędzania czasu. Aktywność, która nie musi przynosić rekordowych wyników, ale zdrowie, satysfakcję i uśmiech to postawa, którą chcemy promować – podkreśla Małgorzata Szleszyńska, Kinder+Sport Polska.

W myśl tej idei powstał pawilon Kinder+Sport na EXPO w Mediolanie. To miejsce, w którym młodzież z całego świata spotyka się, aby dzielić się pasją, umiejętnościami i przez wspólną aktywność poznawać siebie nawzajem. W skład reprezentacji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku wejdą laureaci ogólnopolskiego konkursu „Świat za sto lat”, którzy 12 lipca wrócili z wakacyjnego rejsu po Morzu Bałtyckim, realizatorzy Programu, sternicy oraz młode żeglarskie talenty – reprezentanci klasy l’Equipe AZS AWFiS w Gdańsku.

Ich wyprawę śledzić będzie można na Facebooku oraz na stronie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij