Marketing Internetowy na Politechnice Białostockiej - Puszcza coraz bardziej cyfrowa

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Marketing Internetowy na Politechnice Białostockiej - Puszcza coraz bardziej cyfrowa

Województwo Podlaskie jest na czwartym miejscu w Polsce, pod względem procentowego udziału na rynku pracy specjalistów zatrudnianych w branży ICT. Kolejne firm powstają tu jak przysłowiowe grzyby po deszczu.

Kilka lat temu, uknuto tu pojęcie "puszcza cyfrowa", nawiązując żartobliwie do Doliny Krzemowej, ale mając cichą nadzieję, że technologie teleinformatyczne mogą stać się jedną z wiodących branż na Podlasiu. Wygląda na to, że powoli tak się dzieje.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Większość z kierunków studiów, skoncentrowana jest wokół ICT i branży internetowej, której dynamika rozwoju jest jedną z najwyższych. Wydział Informatyki Politechniki Białostockiej rekrutuje w tym roku akademickim, na drugą edycję kierunków „Marketing Internetowy”, „Front-End Development” i „Programowanie Aplikacji Mobilnych”. Część z kierunków jest związana z tak ostatnio popularnym programowaniem ("Informatyka", "Front-end development"), ale najistotniejsze jest to, że większość z nich, nie wymaga od kandydatów przygotowania technicznego i uczy sztuki kodowania od podstaw.

Mamy już za sobą pierwsze edycje wspomnianych kierunków i wiemy, że to był strzał w dziesiątkę. Na kierunek „Front-end Development” przyjechali do nas studiować także ludzie z Polski. Wiem, że kilka osób już w czasie studiów zdobyło pracę, zmieniło stanowiska, podobnie jest w przypadku Marketing Internetowego - mówi kierownik studiów - dr inż. Paweł Tadejko.

Studia dla każdego

Praktycznie wszystkie kierunki są tak zaprojektowane, aby nie miało znaczenia wykształcenie kandydata. Na Informatyce uczy się programowania obiektowego od podstaw, a na Front-End Development uczymy JavaScript / HTML5 od początku. Tylko w przypadku Aplikacji Mobilnych, wymagana jest umiejętność programowania w jednym, obiektowym języku programowania (np. Java, C#), bo w innym przypadku, akurat tylko ten jedyny kierunek, byłby mało efektywny.

Studia kształcą specjalistów, na których jest realne zapotrzebowanie na rynku pracy. Mają przy tym przekazywać jak najbardziej praktyczną wiedzę, czerpaną wprost z doświadczeń i umiejętności wykładowców. Dlatego programy studiów układane są wspólnie z partnerami i wykładowcami.  Dzięki ich zaangażowaniu, słuchacze będą mogli spróbować swoich sił na prawdziwych casestudy z rynku, a najlepsi zdobyć możliwość stażu m.in. w InfinityGroup – jednej z czołowych polskich agencji interaktywnych, czy Transition Technologies oraz QBurst – międzynarodowych firmach tworzących aplikacje mobilne.

Wąskie specjalizacje

Kierunek „Marketing internetowy” jest kierowany do przedsiębiorców oraz wszystkich, którzy chcą wiedzieć jak najwięcej o efektywnym wykorzystaniu nowych mediów w komunikacji marketingowej. Na kierunku położono nacisk na nowe media, strategię komunikacji i budowę wizerunku marki w sieci. Program studiów i kadra wykładowców powinny mówić same za siebie! Tu nauczysz się jak wykorzystywać nowe media w prowadzeniu biznesu, pracy czy realizowaniu swojej pasji! Dowiesz się jak zaplanować kreatywną kampanię w Internecie, jakie wybrać narzędzia, jak zwrócić uwagę klientów na Twoją markę czy jak prowadzić działania w mediach społecznościowych.

Natomiast program kierunku „Front-End Development” stanowi kompletnie autorskie podejście to tematu. Stwierdziliśmy, że próba upchnięcia PHP/Ruby/Django, SQL, baz danych oraz wszystkich tematów front-end developmentu w dwóch semestrach, mija się z celem. Lepiej skupić się konkretnie na dwóch tematach front-end i back-end. Program studiów układaliśmy posiłkując się też po części wymaganiami z ogłoszeń o pracę na stanowisko Front-End Developera! W tym roku rekrutujemy na drugą edycję front-endu, a za rok startujemy z back-endem.

Jeśli umiesz już programować, a chcesz dołączyć do grona twórców oprogramowania na urządzenia przenośne, to kierunek „Programowanie Aplikacji Mobilnych” może być w sam raz dla Ciebie. Studia obejmują zagadnienia związane z programowaniem na platformę Google Android i Apple iOS. Specjalizacja jest skierowana do informatyków oraz absolwentów innych kierunków pokrewnych (matematyka, fizyka, elektronika itp.). Ponieważ, od kandydatów wymagana jest styczność z przynajmniej jednym, dowolnym językiem programowania obiektowego oraz ogólna wiedza na temat podstaw systemów operacyjnych oraz sieci komputerowych.

Komentarze

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij