Wejdź w głąb natury - Blogerzy wspierają program „Po stronie natury”

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Wejdź w głąb natury - Blogerzy wspierają program „Po stronie natury”

Żywiec Zdrój wraz z Fundacją Nasza Ziemia, Lasami Państwowymi oraz PTTK nieustannie od siedmiu lat zachęcają Polaków do dbania o przyrodę i odpowiedzialnego korzystania z jej uroków.

W ramach tegorocznej edycji programu „Po stronie natury” powstała interaktywna mapa wycieczek po Beskidach przygotowana przez autorów bloga Podrozniccy.com.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Ania i Jakub, autorzy bloga podrozniccy.com po raz kolejny w ramach programu „Po stronie natury” wcielili się w rolę przewodników i przygotowali propozycje interaktywnych ścieżek w oparciu o szlaki w Beskidzie Śląskim oraz Żywieckim oraz o jedno miasto – Cieszyn Śląski. Do wyboru jest pięć wycieczek – dla rodziców z dziećmi, pieszych, kierowców, rowerzystów i „miastowych”. Poruszając się po wirtualnej mapie na zdjęciach zobaczymy m.in. Halę Miziową, rezerwat Pilsko, Górę Pięciu Kopców, Halę Boraczą czy wodospad w Sopotni Wielkiej, a także liczne parki w Cieszynie Śląskim – m.in. Park pod Wałką, św. Trójcy czy Liburnia. W materiale nie zabrakło również elementów edukacyjnych – opisów mijanych miejsc i porad jak być w zgodzie z naturą na trasie. Więcej informacji na stronie.

- Często zupełnie nie zauważamy, jak dużo zawdzięczamy naturze, a przecież to ona daje nam spokój i pozwala odpocząć od codziennych spraw. Dlatego w ramach programu „Po stronie natury” zachęcamy Polaków do dbania o nią każdego dnia. Projekt Ani i Jakuba pokazuje na konkretnych przykładach, co możemy zyskać obcując z przyrodą, a także pomaga dostrzec, jaki wpływ wywieramy na nią my sami. – mówi Michał Schilbach, Senior Brand Manager Żywiec Zdrój.

„W głąb natury” to już drugi projekt przygotowany przez autorów bloga Podrozniccy.com. W ubiegłym roku Ania i Jakub w ramach przedsięwzięcia „Wejdź na szlak” poprowadzili internautów przez najpiękniejsze miejsca na terenie Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego. Więcej informacji na stronie.

W ciągu siedmiu lat trwania programu „Po stronie natury” przy współpracy z partnerami – Fundacją Nasza Ziemia, Lasami Państwowymi i PTTK – zasadzono 5 mln drzew, odnowiono 300 km szlaków turystycznych, zrealizowano ponad 100 projektów grantowych, w które zaangażowało się ponad 18 tys. osób. W tym roku zrewitalizowanych zostanie kolejnych 150 km tras w okolicach m.in. Szczyrku i Zawoi, w tym na Babiej Górze. Na szlakach pojawią się tablice informacyjne z mapami turystycznymi i nowe drogowskazy, a na grani Babiej Góry umieszczone zostaną tyczki ułatwiające orientację w terenie. W schroniskach górskich w Beskidzie Śląskim, Żywieckim, Sądeckim i w Gorcach wyeksponowany zostanie Dekalog Turysty, aby wskazać jak bezpiecznie i w zgodzie z naturą wędrować po górach. 

Więcej na stronie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij