Pat i Mat: kulisy kampanii serwisu Tablica.pl

Pat i Mat: kulisy kampanii serwisu Tablica.pl

Najnowsza kampania reklamowa serwisu Tablica.pl wywoła dużo pozytywnych emocji i wspomnień z dzieciństwa. A wszystko za sprawą Pata i Mata, kultowych postaci znanych z czeskiego serialu animowanego, które dzięki sąsiedzkiemu handlowaniu wróciły na ekrany polskich telewizorów.

„Sąsiedzi” (w wersji oryginalnej: „Pat a Mat”) to serial animowany o parze dwóch niezdarnych i nieobliczalnych majsterkowiczów, którzy w każdym odcinku zajmują się naprawą bądź budową przeróżnych konstrukcji. Pat i Mat, oprócz tego, że są przyjaciółmi, są także, jak sugeruje polska nazwa bajki – sąsiadami. I właśnie ta cecha korespondowała idealnie z założeniami kampanii pod hasłem „Sprzedawaj po sąsiedzku”.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pomysł na wykorzystanie kreacji Pata i Mata twórcom kampanii, agencji Pride&Glory Interactive, nasunął się już podczas powrotu z pierwszego spotkania z Tablica.pl w Poznaniu. Tablica to serwis ogłoszeń lokalnych. Ogłoszenia lokalne są dla małych społeczności. Małe społeczności składają się z sąsiadów. Czemu więc nie użyć znanej wszystkim bajki, żeby pokazać podstawową ideę serwisu - transakcje lokalne, z odbiorem osobistym? Spoty z udziałem Sąsiadów pokazują zatem jak dochodzi do sprzedaży i zakupu używanych rzeczy przy pomocy serwisu Tablica.pl. Bohaterowie osadzeni zostali w oryginalnej scenografii z bajki, jednak w spocie „Obraz” pojawia się nawiązanie do teraźniejszości – obraz „Ecco Homo”, który został poddany słynnej już autorskiej renowacji.

Przechodząc od pomysłu do realizacji, w pierwszej kolejności należało odnaleźć właścicieli praw do wizerunku Pata i Mata. Sprawa okazała się prostsza niż ktokolwiek mógł przypuszczać. Już po niespełna dobie agencja skontaktowała się z przedstawicielem oryginalnych twórców bajki studiem Pat&Mat, którzy wyrazili wstępną wolę współpracy. Podczas prezentacji przetargowej okazało, że czescy Sąsiedzi mieli już okazję wystąpić w kampaniach reklamowych na innych europejskich rynkach.

Co ciekawe, reklamy Tablicy z udziałem Pata i Mata powstawały w tym samym studiu, w którym kręcony jest oryginał – w niepozornym mieszkaniu w małej miejscowości pod Pragą. Studio mieści się w bloku z lat 90-tych jakich wiele, znajduje się na parterze, w dwupokojowym mieszkaniu. W jednym pokoju znajduje się makieta, gdzie kręcone są odcinki, drugi stanowi pomieszczenie robocze. Makieta jest ustawiona na specjalnym podeście - każdorazowo, do każdej sceny przykręcane i odkręcane są statywy z oświetleniem i aparatem. Praca nad każdym odcinkiem jest bardzo żmudna i trwa nawet 2 miesiące. Spoty Tablicy powstawały krócej, bo 10 dni.

Seria o sąsiadach jest nadal nagrywana. Studio realizuje kolejne materiały, które regularnie pokazują się w holenderskiej stacji telewizyjnej. Bajka cieszy się niesłabnącą popularnością tamtejszych widzów. Trzeba też dodać, że wraz z duchem czasu zmieniły się nieco realia fabuły „Sąsiadów”. Teraz już nie młotek czy wiertarka wpędzają Pata i Mata w tarapaty. Takie narzędzia ustąpiły miejsca konsolom do gier, smatrfonom i komputerom.

Relację video dokumentującą proces powstawania spotów można zobaczyć poniżej: 

Przemysław Klemczak, Marketing Manager serwisu Tablica.pl

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij