Jesteśmy szczęściarzami, bo tworzymy Santander Orchestra

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Jesteśmy szczęściarzami, bo tworzymy Santander Orchestra

Tak mówił Maestro John Axelrod w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach do młodych muzyków, którzy w miniony weekend spotkali się po raz pierwszy, by oficjalnie rozpocząć przygotowywania do trasy koncertowej.

Dyrygent chwalił młodych muzyków i ich pracę, wskazując między innymi, że wielu z nich reprezentuje równie wysoki poziom artystyczny co członkowie zawodowych orkiestr. Granie muzyki wspólnie, w orkiestrze, jest jednym z najwspanialszych doświadczeń w życiu – jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami. Gdy słuchacze usłyszą nas grających z serca, zaangażowanych – wrócą do domów z przekonaniem, że właśnie przeżyli najbardziej niezwykłe chwile życia. I to jest nasz wspólny cel. Maestro wyraził też przekonanie, że projekt Santander Orchestra niesie ze sobą absolutnie unikatową wartość: Jesteście w wyjątkowej sytuacji – dzięki Santander Orchestra macie wsparcie wielu osób, które stoją za Wami i mówią: idźcie w świat, pokażcie swój talent.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Pierwsze spotkanie Santander Orchestra, które odbyło się w weekend 19-21 września br. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego, było nie tylko wstępem do intensywnych warsztatów orkiestrowych i trasy koncertowej, lecz także okazją do dyskusji na temat jakości kształcenia muzycznego w Polsce. – Młodzież w Polsce jest świetnie szkolona technicznie, edukowana na bardzo wysokim poziomie, gorzej jednak u nich z umiejętnościami kierowania swoją karierą. Przez dobór wyśmienitych nauczycieli i system szkoleń dodatkowych chcemy nade wszystko zmienić myślenie młodych muzyków, pokazać, jak wiele mają ścieżek kariery w Polsce, Europie i na świecie, by mieli odwagę zrobić krok naprzód – mówi Adam Balas, Dyrektor Centrum.

Podczas pierwszego zjazdu Santander Orchestra w Lusławicach młodzi muzycy poznali też nazwiska sześciu tutorów, pod których skrzydłami będą szlifować swój talent. Są nimi:

  1. Roland Greutter – skrzypce, pierwszy koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Radia Niemieckiego w Hamburgu,
  2. Julia Gartemann – altówka, Berliner Philharmoniker,
  3. Robert Nagy – wiolonczela, lider sekcji wiolonczel Wiener Philharmoniker,
  4. Daniel Ottensamer – klarnet, solista Wiener Philharmoniker,
  5. Markus Maskunitty – waltornia, solista wielu orkiestr symfonicznych, profesor Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover,
  6. Arkadiusz Górecki – puzon, muzyk współpracujący m.in. z Chicago Symphony Orkiestra.

Podczas tournée wspólnie z Santander Orchestra wystąpią także soliści. Gábor Boldoczki w trakcie koncertów dyrygowanych przez Krzysztofa Pendereckiego wykona Concertino na trąbkę tego kompozytora, a także przygotuje sekcję dętą blaszaną orkiestry do występów. Wyjątkowym solistą będzie także jeden z uczestników Konkursu Chopinowskiego. Jego nazwisko poznamy w październiku, kiedy otrzyma on specjalną nagrodę ufundowaną przez Santander Orchestra i wyruszy z młodymi muzykami w trasę, biorąc udział we wszystkich 5 koncertach. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania merytorycznego i finansowego Banku Zachodniego WBK. – Naturalna jest dla nas potrzeba synergii między prowadzeniem biznesu i inwestowaniem w lokalne społeczności - mówi Katarzyna Meissner, manager ds. public relations w Banku Zachodnim WBK. – Kiedy rok temu powstawała koncepcja projektu, chcieliśmy dzięki niemu promować wartość współpracy, kreatywności, odwagi w działaniu. I dzisiaj, patrząc jak muzycy pracują z Johnem Axelrodem, nie mamy wątpliwości, że ten plan się uda.

Więcej informacji na temat Santander Orchestry można znaleźć na stronie internetowejFacebooku.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij