Reklama natywna pod lupą grupy roboczej IAB Europe

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Reklama natywna pod lupą grupy roboczej IAB Europe

IAB Europe uruchamia nową Grupę Roboczą, która zajmie się tematem reklamy natywnej. Grupa Native Advertising, we współpracy z grupami IAB Europe Brand Advertising oraz Policy, podejmie próbę odpowiedzi na wyzwania biznesowe oraz legislacyjne stojące przed podmiotami zaangażowanymi w tworzenie

i emisję tej formy reklamy. W grupie będzie uczestniczyło siedmiu przedstawicieli polskiej branży marketingu online, wytypowanych przez Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

„Reklama natywna jest dynamicznie rozwijającą się formą komunikacji z klientem. Dlatego tak istotne jest wypracowanie i promowanie dobrych praktyk i standardów rynkowych, przy jednoczesnym zadbaniu, aby ten ważny kanał komunikacji nie został zbytnio lub niewłaściwie uregulowany. Cieszy tak duże zaangażowanie polskich ekspertów w prace Grupy Roboczej Native Advertising”, wyjaśnia Włodzimierz Schmidt, Prezes Zarządu IAB Polska.

Temat reklamy natywnej jest obecnie szczególnie aktualny, gdyż Komisja Europejska pracuje nad możliwością uregulowania tego sposobu komunikacji marketingowej. W ramach aktualizacji wytycznych do Dyrektywy o Nieuczciwych Praktykach Handlowych (UCPD) planowane jest doprecyzowanie interpretacji przepisów dotyczących wprowadzania w błąd w odniesieniu do reklamy natywnej online. Ponadto, możliwe rozszerzenie Dyrektywy Audiowizualnej (AVMS) na podmioty działające online może skutkować tym, że przepisy mówiące o lokowaniu produktu i identyfikacji reklamy będą dotyczyły również treści emitowanych w internecie. 

Przedstawicielami polskiej branży marketingu online w Grupie Roboczej Native Advertising będą: Artur Banach (netsprint.pl), Łukasz Ciechanek (netsprint.pl), Beata Cymerkiewicz (Gremi Businesss Communications), Anna Gumkowska (Agora), Włodzimierz Schmidt (IAB Polska), Łukasz Szymański (Grupa WP) i Beata Tarnowska (Media Impact).

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij