Awanse w Grupie Onet-RASP

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Awanse w Grupie Onet-RASP

Marek Kowal mianowany Group Data Officer’em w Ringier Axel Springer Media AG, Jovan Protic obejmuje rolę Chief Operating Officer’a w Grupie Onet-RASP, Sabina Lipska zostaje Chief Video Officer’em w Polsce, Paweł Jurek będzie pełnił obowiązki Dyrektora Zarządzającego stroną główną Onetu.

Z dniem 1 listopada 2015 r. Marek Kowal obejmie nową rolę w organizacji - Group Data Officer (GDO). Jest to nowoutworzone stanowisko dla wszystkich rynków, na których działa Ringier Axel Springer Media AG. W nowej roli Marek Kowal będzie wspierał kluczowe osoby, w tym CEO Onetu, COO Grupy i CIO Grupy, m.in. w zakresie realizacji strategii Big Data. Będzie również współpracować z Dyrektorami Zarządzającymi poszczególnymi segmentami  w Grupie Onet-RASP w zakresie wdrażania strategii Big Data w ich obszarach biznesowych.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

"Jako Grupa dysponujemy dużą ilością danych. Big Data nie polega jednak na ich gromadzeniu, lecz przede wszystkim na mądrym zarządzaniu ich potencjałem. Na tym właśnie koncentruje się na unikalna strategia Big Data, a utworzenie stanowiska Group Data Officer odzwierciedla strategiczną wagę zagadnienia w naszej Grupie”, podsumowuje Mark Dekan, CEO Grupy na Polskę.

Również z dniem 1. listopada, Jovan Protic obejmie stanowisko Chief Operating Officer’a (COO) w Polsce i będzie odpowiedzialny za wspieranie strategii mobilnej, akwizycję ruchu oraz wsparcie i tworzenie synergii w obszarze wydawniczym w Grupie. Zatrzyma tym  samym dotychczasowe  stanowisko Digital Publishing Director’a w Grupie RASM AG.

Inne istotne zmiany w Grupie Onet-RASP dotyczą również Sabiny Lipskiej i Pawła Jurka. Sabina Lipska obejmie funkcję Chief Video Officer’a jako osoba odpowiedzialna za holistyczną strategię video, a Paweł Jurek zostaje Dyrektorem Zarządzającym strony głównej Onetu (poprzednio te obowiązki należały do CEO Grupy Onet.pl). 

Marek Kowal jest związany z Grupą Onet.pl od 15 lat, posiada ogromne doświadczenie w obszarze nowych technologii. W latach 2004-2008 pełnił obowiązki Dyrektora IT, w lipcu 2010 awansował na dyrektora departamentu IT w Grupie Onet.pl, przez 5 lat był również vice-prezesem spółki DreamLab (hub technologiczny działający w ramach Grupy Onet-RASP). W sierpniu 2014 r. powierzono mu funkcję COO Grupy Onet.pl.

Jovan Protic pracuje w Ringier Axel Springer Media AG od stycznia 2013, początkowo jako Deputy Group CDO. W marcu 2014 awansował na stanowisko Group Publishing Director’a Grupy. Wcześniej pracował dla spółki Ringier jako Deputy Sales Director i Publishing Director.

Sabina Lipska pracuje w Onet od 2003 roku. W tym czasie pełniła obowiązki m.in. Head of Content and Acquisitions oraz Head of VOD.pl. Od lipca 2014 jest Dyrektorem Video w Grupie Onet-RASP.

Paweł Jurek pracuje w Grupie Onet.pl od roku 2008, wcześniej przez 4 lata pracował dla Interii. Zaczynał w Onecie jako wydawca strony głównej, następnie był redaktorem serwisów informacyjnych, szefem strony głównej portalu oraz zastępcą dyrektora wydawniczego Onet.pl.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij