Poznaj NBP z innej strony

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Poznaj NBP z innej strony

Skąd się biorą pieniądze i ile jest ich w obiegu? Czym jest inflacja? Dlaczego nie możemy dowolnie drukować banknotów? Jeśli nurtują Cię te pytania – dobrze trafiłeś. Ruszyła specjalnie przygotowana strona poznaj.nbp.pl, gdzie poznasz interesujące fakty, z których nie zdawałeś sobie dotąd sprawy.

NBP, czyli bank centralny, codziennie wpływa na nasze życie i sprawy, które są dla nas ważne, choć często ich nie dostrzegamy. Powszechna akceptacja banknotów i monet jako środka płatniczego, stabilne ceny produktów i usług czy odpowiednie warunki dla funkcjonowania banków, z których korzystamy każdego dnia, choćby wykonując przelewy bankowe… Codziennych zadań NBP jest znacznie więcej. Jeśli czujesz, że o jego roli wiesz mało – warto to zmienić!

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Wejdź na stronę poznaj.nbp.pl i zobacz, czym zajmuje się NBP i jak jego działania wpływają na Ciebie i gospodarkę.

Dzięki atrakcyjnie przygotowanym informacjom dowiesz się, jak NBP dba o wartość pieniądza – kiedy emituje banknoty i monety, jaką rolę pełni w systemie finansowym, i jak utrzymuje stabilność cen.

Czekasz na więcej? Na stronie poznaj.nbp.pl znajdziesz też sporo ciekawostek dotyczących cen w Polsce i innych krajach, historii złotego i technik zabezpieczenia banknotów przed fałszerstwem. Wszystko w postaci filmików, infografik i haseł stworzonych przez ekspertów Narodowego Banku Polskiego.

Poznaj bank centralny z innej strony - wejdź na poznaj.nbp.pl.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij