Relacja z konferencji Packaging: Marketing and Technology

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Relacja z konferencji Packaging: Marketing and Technology

11 grudnia 2015 roku w Warszawie odbyła się konferencja Packaging: Marketing and Technology, której organizatorem był Instytut PWN.

W spotkaniu wzięło udział 130 osób – reprezentantów zarówno dużych przedsiębiorstw, jak i z sektora MŚP, odpowiedzialnych za tworzenie i rozwijanie produktów, projektowanie oraz produkcję opakowań, a także za promowanie marek.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

Konferencję otworzyła w imieniu Instytutu PWN, Pani Aleksandra Wołoszczuk, Dyrektor Pionu Projektów Edukacyjnych. Słowo wstępne odnośnie znaczenia tematyki opakowań w Polsce wygłosił Pan mgr inż. Wacław Wasiak, Dyrektor Polskiej Izby Opakowań – partner merytoryczny niniejszego wydarzenia.

Wśród prelegentów znaleźli się przedstawiciele zarówno biznesu, jak również instytucji badawczych: August Faller, BrandPRO, Brandy Design, HLP Klearfold, Instytut Badawczy Opakowań, INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A., Kancelaria BSWW Legal&Tax, Polska Izba Opakowań, Sygnis – druk 3D, Uniwersytet Rzeszowski.

Konferencja Packaging: Marketing and Technology była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych, jak również do pogłębiania unikalnej wiedzy z tematu opakowań.

Poniżej przytaczamy wybrane informacje z wystąpień ekspertów podczas konferencji:

 • Wg badań przeprowadzonych przez Polską Izbę Opakowań przemysł opakowań w Polsce tworzy 8 tys. firm, z czego ponad 60% stanowią mikro i małe firmy. Ogólny poziom zatrudnienia waha się w przedziale ok. 230 – 250 tys. pracowników, co stanowi 1% światowego zatrudnienia w branży opakowań.
 • Wg dr. inż. Colina Hales’a opakowanie jest niemym sprzedawcą. Prowadzone badania przez eksperta dowodzą, że nadal duży odsetek (2/3) kupujących rozpoczyna proces zakupowy od zainteresowania się opakowaniem. Opakowanie, które przyciąga uwagę jest już w połowie sprzedane.
 • Rozwój inteligentnych i interaktywnych opakowań zapewnia lepszą komunikację między konsumentami a właścicielami marek. Należy przyjąć, iż przeciętny klient ma przy sobie przynajmniej 1 urządzenie mobilne w momencie wchodzenia w interakcję z opakowaniem
  (tj. przy zakupie bądź w momencie korzystania).
 • Według dr. Macieja Konopki z Brandy Design, nowoczesne opakowania pełnią coraz więcej funkcji, a równocześnie będą produkowane w coraz bardziej wydajny, oszczędny i przemyślany sposób pod kątem ochrony środowiska.
 • Patrycja Golla z HLP Klearfold Visualize uważa, że opakowanie przezroczyste to bliskie i osobiste narzędzie komunikacyjne marki, łączący klienta bezpośrednio z produktem.
 • Eksperci BrandPRO twierdzą, że opakowanie jest istotnym elementem marki, bo: buduje tożsamość marki, przyczynia się do budowania wizerunku, dzięki niemu marka jest widoczna, opakowanie przekazuje komunikaty marki i jej wartości, jest narzędziem wykorzystywanym do promocji.
 • 95% nowych produktów nie utrzymuje się na rynku ze względu na mało atrakcyjne opakowanie
  (wg badań Joshua Conran).
 • Tylko 1 na 5 konsumentów jest usatysfakcjonowany wyglądem opakowania (wg. badań firmy Edelman).

Poniżej zamieszczamy fotorelację z konferencji:

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij