Nieprzemijający urok witryny sklepowej

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Nieprzemijający urok witryny sklepowej

Tradycje visual merchandisingu, czyli aranżacji witryn sklepowych sięgają XIX wieku. Profesjonalnie zaprojektowana wystawa jest wizytówką sklepu, która jednocześnie zachęca klientów do dokonania zakupów i buduje wizerunek marki, nie tylko od święta.

Przyciągająca moc witryny sklepowej znana jest nie od dziś. Kompozycja, gra świateł i sposób wyeksponowania sprawiają, że produkt zyskuje rangę przedmiotu pożądania. Dlatego kreatorzy na całym świecie prześcigają się w pomysłowości, osiągając zdumiewający poziom artyzmu na tej niewielkiej przestrzeni. Obecnie w europejskich stolicach dostrzegalna jest tendencja projektowania stonowanych witryn, bez przepychu, ale jednak z nutą ekstrawagancji – mówi Monika Gardasiewicz, Art Director Grupy Advertis.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W dobie rosnącej popularności zakupów przez internet oraz dominującej pozycji centrów handlowych, sklepy muszą nieustannie walczyć o uwagę klientów. Sekret tkwi jednak w proporcjach i dopasowaniu aranżacji do otoczenia. Szczególnie w okresie przedświątecznym, ze względu na wszechobecne dekoracje, mniej może znaczyć więcej. Warto też pamiętać o wyglądzie fasady budynku oraz o dystansie z jakiego przechodnie będą oglądać zawartość witryny. Elementy ozdobne nie powinny przytłaczać kolekcji, powinny podkreślać jej styl oraz dodawać uroku artykułom leżącym na sklepowych półkach, za progiem sklepu. Taki efekt uzyskuje się przede wszystkim dzięki odpowiedniemu doborowi materiałów, dyskretnemu oświetleniu i wysokiej jakości detali – podkreśla Monika Gardasiewicz.

Ważnym elementem jest również przykuwający oko szyld bądź przestrzenny logotyp. Jakość ekspozycji marki świadczy o prestiżu. Do wyboru są różne formy przestrzenne, które to zaczynają przyjmować formy szklanego lica czy corianowych blobów, ale są tez klasyczne kasetony, szyldy i litery przestrzenne oraz szeroka gama technologii podświetlenia logotypu, w tym ledy RGB. Podczas gdy sezonowe witryny mają zachęcić klientów do natychmiastowego zakupu produktów, które są obecnie w modzie, logo ma budować trwałą relację, podkreślać ponadczasową wartość. Dopiero taki zintegrowany przekaz wizualny przyniesie długotrwały efekt i klienci wrócą do naszego sklepu, kiedy opadnie już świąteczny zamęt i zakupowe szaleństwo.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij