Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (29.01-04.02.16)

Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (29.01-04.02.16)

Osiemnastoletni Mateusz Mach pozyskał 400 tysięcy złotych na rozwój aplikacji, szef Buffera opublikował listę płac wszystkich swoich pracowników, a Bart Zimny ustąpił z funkcji członka zarządu Wooleta. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

Na zdjęciu: Joel Gascoigne, CEO Buffera | fot. facebook.com

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. Microsoft kupuje inteligentną klawiaturę

Microsoft przejął właśnie londyński startup SwiftKey. Według dziennika Financial Times transakcja ta opiewa na kwotę 250 mln dolarów. Obie spółki nie ujawniają jednak ile koncern z Redmond zgodził się zapłacić za wirtualną klawiaturę. Wiadomo natomiast, że Microsoft wraz z pomysłodawcami aplikacji dalej będzie ją rozwijać i udostępniać bezpłatnie za pośrednictwem sklepu Google Play i App Store’a. Ponadto zintegruje technologię opracowaną przez SwiftKey z własnymi produktami.

czytaj więcej >

2. Facebook udostępnia Live Video

Dotychczas wideo-transmisja na żywo za pośrednictwem Facebooka była dostępna jedynie dla użytkowników, którzy uzyskali status osoby publicznej. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele spółki z Mountain View poinformowali, że usługa Live Video, o której mowa, jest już dostępna także dla pozostałych facebookowiczów. Póki co, jedynie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych i to tylko tych, którzy korzystają z iPhone’ów. Wkrótce natomiast z wideo-transmisji na żywo będą mogli skorzystać również internauci z innych państw.

czytaj więcej >

3. Pozyskał 400 tys. zł na rozwój aplikacji dla osób niepełnosprawnych

Ma 18 lat, tworzy aplikację dla osób głuchych i głuchoniemych, a teraz pozyskał 400 tysięcy złotych na jej rozwój. W rozmowie z serwisem MamStartup, Mateusz Mach, o którym mowa, opowiada, że dzięki mediom udało mu się zainteresować inwestorów aplikacją Five App. Po przeczytaniu jednego z artykułów zgłosił się do niego fundusz EVIG, który ostatecznie wsparł finansowo przedsięwzięcie. Teraz spółka, której przewodzi Mach, wyceniana jest na milion złotych.

czytaj więcej >

4. W tej firmie wszyscy wiedzę kto ile zarabia

Zdaniem Joela Gascoigne’a, CEO Buffera, pracownicy powinni dokładnie wiedzieć ile zarabiają ich przełożeni, a także koledzy „zza biurka”. Dyrektor generalny tej spółki jest bowiem zwolennikiem transparentność. I tak, na firmowym blogu Buffera opublikował listę płac wszystkich 65 osób, które zatrudnia. Od tamtej pory nie krążą po biurze spekulacje dotyczące pensji współpracowników. Ponadto spółka z Kalifornii cieszy się teraz większym zainteresowaniem na rynku pracy.

czytaj więcej >

5. Odchodzi członek zarządu Wooleta

Od ubiegłego czwartku Bart Zimny, współtwórca Wooleta, nie jest już członkiem zarządu spółki. Marek Cieśla, jej nowy prezes, tłumaczy w rozmowie z serwisem MamStartup, że powodem zmian w strukturach organizacji jest niezadowolenie z dotychczasowego sposobu zarządzania firmą. Przyczyną może być również nie wywiązanie się pomysłodawców inteligentnego portfela z obietnic, które złożyli internautom podczas kampanii crowdfundingowej na Kickstarterze.

czytaj więcej >

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij