Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (12.02-18.02.16)

Co w startupach piszczy? Pięć najważniejszych wydarzeń tygodnia (12.02-18.02.16)

Kontakt.io zgarnia 5 mln dolarów, naukowiec z Kalifornii tworzy aplikację, która ostrzega przed trzęsieniami ziemi, a PizzaPortal.pl zapowiada, że coraz częściej będzie realizować zamówienia przy użyciu dronów. Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych wydarzeń startupowych z tego tygodnia.

Na zdjęciu: inteligentna skarpetka Owlet | fot. materiały prasowe

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

1. MyShake ostrzeże przed zbliżającymi się trzęsieniami ziemi

Aplikacja te, stworzona przez Richarda Allena, naukowca z Uniwersytetu w Kalifornii, monitoruje aktywność sejsmiczną ziemi. Do pomiaru drgań wykorzystuje akcelerometry znajdujące się w smartfonach. Dzięki nim MyShake pozyskuje informacje o: sile fal sejsmicznych, ich lokalizacji i czasie występowania. Następnie dane te przekazuje do serwera centralnego, a stamtąd informacja o zbliżającym się trzęsieniu ziemi trafia na smartforny użytkowników. Richard Allen wyjaśnia, że oprogramowanie to nie zastąpi stacji sejsmologicznych, ale może stać się systemem wczesnego ostrzegania przed wstrząsami.

czytaj więcej >

2. Dostawa dronem? Jeszcze nie teraz - Lech Kaniuk (PizzaPortal)

We wrześniu minionego roku PizzaPortal.pl po raz pierwszy dostarczyła zamówione jedzenie za pośrednictwem bezzałogowego drona. Można było wówczas spodziewać się, że spółka zacznie częściej realizować dostawy drogą powietrzną – i faktycznie ma taki zamiar, ale jeszcze nie teraz. Lech Kaniuk, dyrektor generalny PizzaPortal.pl, wyjaśnia, że drony są tylko jedną z kilku opcji wzbogacenia łańcucha dostaw, który spółka zamierza zmodernizować. Dodaje, że za pośrednictwem tych bezzałogowców będą realizować specjalistyczne dostawy w specyficznych warunkach. - Nie spodziewamy się szerokiego korzystania z tej formy, ale jednak widzimy miejsca, gdzie to może funkcjonować – mówi, w rozmowie z serwisem MamStartup.

czytaj więcej >

3. Ta skarpetka monitoruje oddech dziecka podczas snu

Częstą przyczyną zgonów noworodków jest śmierć łóżeczkowa wywołana przez bezdech senny. Temu z kolei zapobiec ma inteligenta skarpetka Owlet. Działa on w ten sam sposób co pulsoksymetr wykorzystywany w szpitalach. Monitoruje więc poziom nasycenia krwi tlenem i puls dziecka. Wystarczy założyć na stópkę malucha skarpetkę Owlet, żeby wiedzieć czy jego parametry życiowe są właściwe. Jeśli odbiegną od normy, wówczas rodzic zostanie o tym poinformowany poprzez aplikację mobilną albo sygnał dźwiękowy i świetlny emitowany przez stację bazową połączoną z wcześniej wspomnianą skarpetką.

czytaj więcej >

4. Kontakt.io zdobyło 5 mln dolarów. Podwoi liczbę zatrudnionych osób w spółce

Krakowski producent beaconów Kontakt.io pozyskał właśnie 5 milionów dolarów. Firma zarządzana przez Szymona Niemczura przeznaczy powyższy kapitał na rozwój linii produktów, a także podwoi skład 65-cio osobowego zespołu. Zarząd spółki planuje bowiem zatrudnić nowych specjalistów w pięciu oddziałach przedsiębiorstwa w: Krakowie, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Chinach. Zamknięta właśnie runda finansowania nie jest jedyną, która ostatnio sfinalizowało Kontakt.io. W 2014 roku startup pozyskał 2 miliony dolarów.

czytaj więcej >

5. Timbermana pobrano już 30 mln razy! Jego twórcy publikują kolejne gry, które odnoszą sukcesy

Digital Melody Games to studio z Grodziska Mazowieckiego, które zajmuj się tworzeniem gier mobilnych. Ich sztandarową produkcją jest gra Timberman. W zeszłym roku została pobrana przez internautów ponad 15 milionów razy. Teraz zespół stojący za studiem chwali się, że podwoił ten wynik. Paweł Jędrysiak, współzałożyciel Digital Melody Games, wyjaśnia, że sukces ten jest efektem ciężkiej pracy jego zespołu. Wspólnymi siłami bowime udoskonalili oni Timbermana dodają m.in. tryb muliplayer. 

czytaj więcej >

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij