Barbie kończy dziś 57 lat i gości w paryskim muzeum

Pressroom NowyMarketing
Tekst, który zaraz przeczytasz jest informacją prasową.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za jego treść
Barbie kończy dziś 57 lat i gości w paryskim muzeum

Barbie jest ikoną mody od momentu zaprezentowania jej światu w 1959 roku. Od blisko sześciu dekad pozostaje muzą największych twórców ze świata mody i sztuki. Pobudza ich wyobraźnię i zachęca do dawania wyrazu swoim marzeniom.

Dziś, w dzień 57 urodzin Barbie®, w słynnym paryskim Musee des Arts décoratifs zainaugurowano wystawę poświęconą dziedzictwu najpopularniejszej lalki świata.

Halo, bileciki do kontroli!

Pełną treść dostaniesz bez grosza,
ale musisz być w naszym newsletterze.

Raz, raz, wpisywać e-mail. Tylko prawdziwy, bo sprawdzę!

partner technologiczny: GetResponse

W momencie, w którym narodziła się Barbie, świat ujrzał przyszłą ikonę mody. Już od chwili swojego debiutu w 1959 roku, ta najsławniejsza lalka była modelką i muzą najznamienitszych twórców ze świata mody i sztuki. Barbie od zawsze stanowiła dla ich wyobraźni kanwę, na której urzeczywistniali swoje wizje i marzenia. Dziś nadal pozostaje w centrum popkultury, będąc zwierciadłem czasów i inspirując do interesującego dialogu.


Barbie @Mattel

W 2016 roku Barbie będzie gościem honorowym w muzeach na całym świecie. Wyjątkowa wystawa zainaugurowana dziś w paryskim Musee des Arts décoratifs w niezwykły sposób oddaje hołd tej ikonicznej lalce, która miała ogromny wpływ na historię społeczno-kulturową w XX i XXI wieku. Organizatorzy sięgnęli głęboko do archiwów Mattel, prezentując na ogromnej przestrzeni ponad 700 lalek oraz prac współczesnych artystów i projektantów. Rozbudowana ekspozycja pokazuje, jak Barbie – będąc więcej niż tylko lalką – na przestrzeni dekad odzwierciedla przemiany kulturowe.

W swojej 57-letniej historii Barbie zawsze doskonale adaptowała się do społecznych, politycznych i kulturowych przemian i ewoluowała, przyjmując nowe trendy i postępując na przekór stereotypom. Reprezentując aktualne marzenia i ambicje – stanowi zwierciadło współczesnego świata, w którym może przeglądać się kolejne pokolenie dziewczynek.


Andy Warhol Barbie portrait, 1985 @Mattel


@barbiestyle Instagram, 2015 @Mattel

Barbie zawsze oferowała dziewczynkom wybór – począwszy od jej 180 profesji, przez inspirujące role, po jej niezliczone stylizacje i akcesoria. Na początku roku Mattel dosłownie „zmienił” oblicze marki, wprowadzając nowe lalki – ze zróżnicowanymi sylwetkami, różnorodnymi odcieniami skóry i stylizacjami. Nowe Barbie odzwierciedlaj, zatem świat, jaki dziewczynki widzą wokół siebie.

Najnowsze pokolenie doskonale wie, że nie ma rzeczy niemożliwych. Dziewczynki mają śmiałość próbowania nowych rzeczy, podejmowania ryzyka i wyróżniania się na tle grupy rówieśników. Barbie wspiera takie postawy i wzmacnia je poprzez kolejne innowacyjne pomysły z każdą nową lalką – niezależnie, czy jest ona inżynierem IT, czy księżniczką. Barbie wierzy bowiem, że jeśli dziewczynki dorastać będą w świecie bez ograniczeń, ich możliwości rzeczywiście będą nieograniczone.

Wystawę można odwiedzać od 10 marca do 18 września 2016 roku.

Więcej informacji na stronie.

Polecane

Dzięki, link został przesłany

Zamknij

Serdeńko!
Lubisz już nasz fanpage?

Wystarczy kliknąć:

zobacz nasz fanpage >> Zamknij

Niech zapisze się
do newslettera!

Zostaw e-mail
i powolutku strzałeczka na guziczek!

Zamknij